Najstarsza, tradycyjna piekarnia w Rumi – od kulis!

Najstarsza, tradycyjna piekarnia w Rumi – od kulis!
Reklama
Reklama

Biblioteka Kaszubska zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Anną Skierką, która opowie nam o pracy najstarszej piekarni w Rumi i o jej tradycyjnych wyrobach.

„U Skierki” to najstarsza, tradycyjna piekarnia w Rumi. Swoje siedziby ma przy ulicy Dębogórskiej 4 oraz Rożanej 30. Jest to firma rodzinna, z wieloletnią tradycją. Piekarnia powstała w 1934 roku i była pierwszym tego typu nowoczesnym zakładem produkcyjnym w mieście. W 2024 roku piekarnia będzie świętować swoje 90-te urodziny.

Reklama
Reklama

Spotkanie z Anną Skierką odbędzie się w piątek 16.02.2024 o godzinie 18:30. W trakcie wydarzenia odbędzie się również degustacja.

Piekarnia „U Skierki” – od kulis

Cały czas trwa również wystawa fotografii Leszka Żurka „U Skierki”. Na wystawie zaprezentowano prace na temat najstarszej rumskiej piekarni: „U Skierki” – od kulis.

Autorem zdjęć jest Leszek Żurek – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w dziedzinie fotografii. Wykładowca fotografii i Psychofizjologii widzenia w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku. Autor fotografii dwóch publikacji albumowych Paradissus Marie oraz Kościół Mariacki w Żukowie. Twórca docenionych cykli fotograficznych (m.in. Moje ogrody, Powidoki, Sekrety, Niepamięci, Kalotypie, Z tego brzegu czasem widać drugi brzeg, Lutry Dokument wyobrażony). W swych pracach zaprasza widza w podróż w głąb siebie. Posługując się fotografią, zadaje ważne pytanie o tożsamość minionych istnień oraz o trwałość pamięci.

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Więcej informacji na temat wydarzeń, koncertów i imprez w Rumi znajdziesz w kategorii bloga: “Imprezy, kultura i rozrywka”.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *