Home / Wiadomości / Rodzinny tor przeszkód przy ul. Stoczniowców

Rodzinny tor przeszkód przy ul. Stoczniowców

W Rumi powstanie nowoczesny tor przeszkód, który będzie częścią infrastruktury obiektu Orlika. Projekt zakłada budowę przestrzeni do ćwiczeń, która umożliwi aktywność fizyczną zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

„Budowa Rodzinnego Toru Przeszkód – obiekt Orlik przy ul. Stoczniowców 6” to projekt nr 22 wybrany do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 w Rumi. Celem inwestycji jest stworzenie miejsca wspierającego rozwój sprawności fizycznej i motorycznej mieszkańców.

Tor zostanie wyposażony w wielofunkcyjny zestaw do ćwiczeń siłowych i ogólnorozwojowych oraz kilkanaście pojedynczych elementów, takich jak: równoważnie, linarium, poręcze i drabinki, belki i bębny do przeskoków, ścianki wspinaczkowe.

Dlaczego warto? Tor przeszkód to nie tylko świetna zabawa, ale także sposób na wszechstronny rozwój cech motorycznych. Korzystając z urządzeń, można ćwiczyć siłę, równowagę, koordynację i zwinność. Tor będzie także doskonałym miejscem do organizowania zabaw ruchowych, gier terenowych czy lekkich ćwiczeń gimnastycznych.

Co więcej, realizacja tego projektu ma szczególne znaczenie po okresie pandemii. Regularna aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne, pomagając mieszkańcom zredukować stres i zmniejszyć objawy depresji.

Tor przeszkód będzie dostępny dla każdego – dzieci, młodzieży i dorosłych. Urządzenia zostały zaprojektowane tak, aby użytkownicy mogli wykonywać ćwiczenia w swoim tempie, bez konieczności korzystania z asekuracji. To przestrzeń dla indywidualnych treningów oraz wspólnych aktywności z rodziną czy przyjaciółmi.

Tor przeszkód w Rumi ma szansę stać się ulubionym miejscem rekreacji i integracji lokalnej społeczności. Już wkrótce mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej infrastruktury wspierającej zdrowie i aktywny tryb życia!

W grudniu 2024 roku rozpoczęły się prace budowlane związane z montażem urządzeń rekreacyjnych. Zakres prac ma objąć przygotowanie nawierzchni boiska oraz montaż urządzeń wielofunkcyjnych i pojedynczych przeszkód.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi oraz Budżetu Obywatelskiego 2023 w Rumi)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt:

Paweł Jałoszewski
kontakt@tymczasemwrumi.pl

Jeśli organizujesz wydarzenie, prowadzisz ciekawy projekt lub planujesz akcję społeczną – napisz do mnie.
Pomogę Ci dotrzeć do mieszkańców Rumi i pokazać to, co robisz, w ciekawy i autentyczny sposób.

Opinie mieszkańców Rumi:

  1. Walenie petardami to plaga naszych rozrastających się osiedli. Dopisuję się do protestu przeciwko tej wątpliwej rozrywce, jaką dzieciaki fundują nam…

Co dzieje się w Rumi?

2019 2020 2021 2022 2023 2024 biblioteka rumia budowa dla dzieci dla mieszkanca dla mieszkańca dom kultury sm janowo historia rumi imprezy inwestycje komenda powiatowa policji w wejherowie komunikaty koncert koronawirus kpp wejherowo kultura mdk rumia mieszkancy MKS Orkan Rumia mosir rumia pilka nozna policja problemy mieszkancow remont rower rozrywka ruch drogowy sport stacja kultura straz pozarna sukcesy szkola uczniowie wiadomosci wydarzenia charytatywne Wydarzenia w Rumi wydarzenie wypadek za darmo zkm gdynia