Rondo w Rumi im. św. Jana Bosko? Radni PiS przedstawili projekt

Rondo w Rumi im. św. Jana Bosko? Radni PiS przedstawili projekt
Reklama
Reklama

Rumscy radni Prawa i Sprawiedliwości przedstawili w mediach społecznościowych projekt nowego ronda. Inwestycja miałaby powstać na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Dąbrowskiego i nosić imię św. Jana Bosko.

Radni Prawa i Sprawiedliwości w Rumi „czekają na nowe rondo”. W niedzielę (24 kwietnia) zaprezentowali w mediach społecznościowych swój nowy pomysł, czyli zbudowanie w Rumi ronda im. św. Jana Bosko.

Reklama
Reklama

Gdzie miałoby powstać rondo im. św. Jana Bosko?

Rondo im. św. Jana Bosko miałoby zostać utworzone na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego i Piłsudskiego – niedaleko Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych, którym opiekują się Księża Salezjanie. Założycielem tego zakonu jest św. Jan Bosko, który (na wniosek Burmistrza i Rady Miejskiej Rumi) został w 2019 roku ogłoszony przez Stolicę Apostolską oficjalnym patronem Rumi.

– Uważam, że powstanie w tym miejscu ronda im. św. Jana Bosko jest niezbędne dla poprawy bezpieczeństwa i płynności ruchu – mówi Michał Kryża, szef Komisji Bezpieczeństwa Rady Miasta Rumi, Jak czytamy w komunikacie, o tą inwestycję zabiega już od wielu lat.

Oto lokalizacja na Google Maps miejsca, o którym mówią radni:

Jak wyglądałoby rondo im. św. Jana Bosko w Rumi?

Radni PiS w Rumi opublikowali w mediach społecznościowych także „wizualizację” ronda. Przedstawia ono figurkę św. Jana Bosko wraz z Dominikiem Savio. Postacie stoją na zielonym wyniesieniu.

Wizualizacja ronda im. św. Jana Bosko w Rumi, zaprezentowana przez rumskich radnych Prawa i Sprawiedliwości. (źródło: fb.com/PiSRumia)

Opinie mieszkańców

A co Ty sądzisz o projekcie ronda zaprezentowanym przez radnych Prawa i Sprawiedliwości? Czy pomysł powinien zostać zrealizowany w Rumi? Daj znać w komentarzach poniżej! Od siebie dodam, że pomysł został zauważony przez media i opisany m.in. przez…dziennik ASZ.pl. 😉

Zobacz również:

Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdź kategorię INWESTYCJE, gdzie znajdziesz wiadomości o przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

2 Comments

  1. Darek

    Witam wszystkich mieszkańców Rumi i pomysłodawców/sympatyków nowego ronda.
    Jako mieszkaniec Rumi z całym szacunkiem, ale uważam, że zamiast trwonić publiczne pieniądze na przebudowę skrzyżowania, którego pokonanie dla rozsądnych kierowców wbrew pozorom jest bezpieczne można fundusze przeznaczyć na przebudowę skrzyżowań, które naprawdę wymagają uwagi. Panom/Paniom pomysłodawcom sugeruje bezpiecznie przejechać skrzyżowanie ulic Partyzantów i Dywizji Wojska Polskiego w godzinach szczytu porannego lub popołudniowego lub tez w podobnych godzinach spróbować wyjechać z ulicy Kilińskiego w Kosynierów w kierunku starej Rumi. Jest również wiele innych skrzyżowań, które z pewnością wymagają pierwszeństwa w remontach/modernizacji niż wydawaniem pieniędzy na pokazowy projekt. Tak z ciekawości chciałbym zapytać jak wyglądają postępy z przygotowaniem do przebudowy ronda: Dywizji/Kosynierów/Starowiejska/Dębogórska/Ceynowy ?

  2. Anna

    bardzo dobry pomysl z rondem. to skrzyzowanie to porazka. a ten komenatrz pana nizej to chyba z kosmosu wziety bo albo tamtedy nie jezdzi albo pomylil wogole rejony i nie wie o co chodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *