Trwa Rowerowy Maj 2022 w Rumi! ­čÜ▓

Rowerowy Maj Rumia 2022

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii „Rowerowy Maj”! Przez kolejny miesiąc ponad 750 uczestników z Rumi będzie dojeżdżać do swoich placówek ekologicznym środkiem transportu. Może to być rower, hulajnoga, rolki, wrotki czy deskorolka. Nagrody specjalne otrzymają najaktywniejsi uczestnicy oraz grupy.

„Rowerowy Maj 2022” w Rumi

Rowerowy Maj to największa w Polsce kampania promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, rodziców i nauczycieli. W 2022 roku akcja realizowana jest na terenie 46 gmin. W Rumi weźmie w niej udział prawie 750 uczestników!

Rowerowy Maj W Rumi 2022
W akcji Rowerowy Maj uczestniczą rumscy uczniowie oraz nauczyciele. (fot. UM Rumia)

Na czym polega akcja „Rowerowy Maj” w Rumi?

Zasady „Rowerowego Maja” są bardzo proste: uczestnik, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny – na rowerze, hulajnodze, rolkach, wrotkach czy deskorolce – każdorazowo otrzyma naklejkę do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Projekt stanowi połączenie elementów rywalizacji i edukacji z zabawą. „Rowerowy Maj” nie tylko uczy dobrych i zdrowych nawyków, ale też skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do prorowerowych” inwestycji.

Rowerowy Maj Rumia 2022 2
W akcji Rowerowy Maj uczestniczą rumscy uczniowie oraz nauczyciele. (fot. UM Rumia)

Kto uczestniczy w akcji „Rowerowy Maj” w Rumi?

Rumia uczestniczy w kampanii „Rowerowy Maj” po raz trzeci. Lokalna odsłona akcji realizowana jest w dziesięciu placówkach publicznych:

  • przedszkolach: „Pod Topolą”, „Słoneczna Jedynka” i „Bajka”
  • oraz szkołach podstawowych: nr 1 im. Józefa Wybickiego, nr 4 im. Janusza Korczaka, nr 6 im. Aleksandra Majkowskiego, nr 7 im. Karola Wojtyły, nr 8 im. ks. Stanisława Ormińskiego, nr 10 im. Jana Brzechwy, a także w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rumi
Reklama Reklama

Uczestnicy podzieli są na 38 grup składających się łącznie z 665 dzieci i 78 nauczycieli.

Rowerowy Maj W Rumi 2022 3
W akcji Rowerowy Maj uczestniczą rumscy uczniowie oraz nauczyciele. (fot. UM Rumia)

Zwieńczeniem akcji będzie wręczenie nagród wszystkim uczestnikom projektu oraz dodatkowych wyróżnień dzieciom i grupom posiadającym najlepszą frekwencję.

– Bardzo się cieszę, że po raz kolejny realizujemy w Rumi tę kampanię. W tym roku udało nam się zwiększyć zasięg akcji, jeżdżą już z nami wszystkie przedszkolaki, a to nie jest nasze ostatnie słowo, bo staramy się doprowadzić do tego, by w przyszłych edycjach brały udział wszystkie dzieci z miejskich placówek. Mam tu na myśli całe szkoły, czyli przekrój od przedszkolaków do ósmoklasistów – mówi Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi koordynujący akcję. – Mam nadzieję, że oficjalne zakończenie „Rowerowego Maja” nie będzie oznaczało porzucenia ekologicznych środków transportu. Zachęcam do korzystania z rowerów i hulajnóg przez cały rok, dla zdrowia i dla planety – podsumował.

Zobacz finał akcji „Rowerowy Maj 2021”:

https://tymczasemwrumi.pl/2021/06/03/rowerowy-maj-w-rumi-czyli-zdrowy-tryb-zycia/

(źródło: informacja prasowa UM Rumia)

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Reklama Reklama

Cze┼Ť─ç, jestem Pawe┼é Ja┼éoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomoc─ů tekst├│w, zdj─Ö─ç, filmik├│w oraz mem├│w. Czasem na powa┼╝nie, a czasem z lekkim przymru┼╝eniem oka. ­čśë Wi─Öcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Tw├│j adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola s─ů oznaczone *