Rozbudowa I Liceum Ogólnokształcącego w Rumi za 5 milionów złotych

Rozbudowa I Liceum Ogólnokształcącego w Rumi za 5 milionów złotych
Reklama
Reklama

Trwa rozbudowa Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Rumi, w którego skład wchodzi I Liceum Ogólnokształcące im. Książąt Pomorskich. Inwestycja kosztować będzie blisko 5 mln zł. Środki na ten cel pochodzą z budżetu Powiatu Wejherowskiego.
5 nowych sali i multimedialna czytelnia

Przedsięwzięcie zakłada nadbudowę nad małą halą sportową dwóch kondygnacji z pięcioma salami lekcyjnymi oraz wielofunkcyjnego poddasza, w którym mieścić się będzie czytelnia multimedialna. Inwestycja usprawni funkcjonowanie placówki oraz wpłynie na jakość prowadzonych zajęć i komfort nauki uczniów.

Reklama
Reklama

Gabriela Lisius, Starosta Wejherowski:

„Koncepcja rozbudowy szkoły pojawiła się już na początku poprzedniej kadencji. Z uwagi na to, że placówka cały czas się rozwija i poszerza ofertę edukacyjną, potrzebne było opracowanie planu rozbudowy szkoły, by zapewnić uczniom lepsze warunki lokalowe do nauki.”

Przygotowania pod nowych uczniów

W tej chwili w szkole jest 17 oddziałów i 17 klas lekcyjnych. Dzięki rozbudowie rumska placówka będzie lepiej przygotowana do podwójnego naboru, który pojawi się w 2019 roku. Na skutek reformy edukacyjnej w roku szkolnym 2019/2020 placówka będzie musiała przyjąć podwójną liczbę absolwentów, ponieważ do szkoły zgłoszą się uczniowie wygaszanych gimnazjów i jednocześnie absolwenci klas ósmych szkól podstawowych.

Uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego odbyło się pod koniec listopada ubiegłego roku. Zgodnie z harmonogramem rozbudowa ma zakończyć się w 2019 r., tak by od września uczniowie mogli rozpocząć naukę w nowych pomieszczeniach.

źródło: Powiat Wejherowski, I LO w Rumi


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *