Wiadomości

Ekipa filmowa w Stacji Kultura

Ekipa filmowa w Stacji Kultura
Reklama Reklama

Najpiękniejsza biblioteka świata – Stacja Kultura w Rumi – gościła ekipę filmową przygotowującą zdjęcia do produkcji “Niepokonani. Opowieść o generale Stanisławie Maczku”. Premierę tytułu zaplanowano w III lub IV kwartale 2019 roku.

Historia generała Stanisława Maczka

Zdjęcia na terenie rumskiej biblioteki odbyły się 28 lutego (sobota). W produkcji bierze udział m.in. Piotr Potomski, czyli autor monografii “Generał broni Stanisław Władysław Maczek”. Reżyserem filmu jest Rafał Geremek, a nad pracą kamery czuwa Piotr Racinowski. Premiera “Niepokonanych…” została zaplanowana na jesień 2019 r..

Stanisław Maczek to urodzony w 1892 roku w Szczercu generał dywizji Wojska Polskiego, honorowy obywatel Holandii i kawaler Orderu Orła Białego. 11 listopada 1990 r. został awansowany przez prezydenta RP na uchodźstwie do stopnia generała broni. Więcej o życiu polskiego bohatera, przez wielu uważanego za genialnego dowódcę, możecie poczytać na przykład tutaj. 🙂

Stanisław Maczek podczas dowodzenia dywizją (po lewej). 1944 rok. fot. Centralne Archiwum Wojskowe

Autor: Paweł Jałoszewski, zdjęcie tytułowe: Justyna Sychowska / Stacja Kultura, źródło:  Stacja Kultura, Wikipedia

Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.