Ekipa filmowa w Stacji Kultura

stacja kultura, film dokumentalny, stanislaw maczek
Reklama
Reklama

Najpiękniejsza biblioteka świata – Stacja Kultura w Rumi – gościła ekipę filmową przygotowującą zdjęcia do produkcji „Niepokonani. Opowieść o generale Stanisławie Maczku”. Premierę tytułu zaplanowano w III lub IV kwartale 2019 roku.

Historia generała Stanisława Maczka

Zdjęcia na terenie rumskiej biblioteki odbyły się 28 lutego (sobota). W produkcji bierze udział m.in. Piotr Potomski, czyli autor monografii „Generał broni Stanisław Władysław Maczek”. Reżyserem filmu jest Rafał Geremek, a nad pracą kamery czuwa Piotr Racinowski. Premiera „Niepokonanych…” została zaplanowana na jesień 2019 r..

Stanisław Maczek to urodzony w 1892 roku w Szczercu generał dywizji Wojska Polskiego, honorowy obywatel Holandii i kawaler Orderu Orła Białego. 11 listopada 1990 r. został awansowany przez prezydenta RP na uchodźstwie do stopnia generała broni. Więcej o życiu polskiego bohatera, przez wielu uważanego za genialnego dowódcę, możecie poczytać na przykład tutaj. 🙂

Stanisław Maczek podczas dowodzenia dywizją (po lewej). 1944 rok. fot. Centralne Archiwum Wojskowe

Zdjęcie tytułowe: Justyna Sychowska / Stacja Kultura, źródło:  Stacja Kultura, Wikipedia

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *