Rozpoczął się oficjalny odbiór techniczny nowego peronu SKM Janowo

Rozpoczął się oficjalny odbiór techniczny nowego peronu SKM Janowo
fot. Miasto Rumia
Reklama
Reklama

Doczekaliśmy się! Trwający ponad półtora roku remont peronu SKM Janowo nareszcie dobiega końca! Dziś rozpoczął się oficjalny odbiór techniczny inwestycji.

fot. Miasto Rumia

Inwestycja kosztowała około 10 milionów złotych. Po gruntownym remoncie peron wzbogacił się m.in. o zadaszenie, nowe schody i kładki dla pieszych, wiaty, tablice oraz inne pomniejsze elementy infrastruktury. Z myślą o osobach niepełnosprawnych, rowerzystach oraz rodzicach z wózkami dziecięcymi, powstały dwie nowe windy.

Reklama
Reklama

Prace, realizowane przez spółkę PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście, stanowiły pierwszy etap budowy węzła integracyjnego z tunelem.  Teraz kolej na działania miasta. Zbliżający się drugi etap inwestycji, przeprowadzany w ramach tzw. ZIT-u (Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych), zakłada budowę chodników, parkingów z obu stron linii kolejowej, zatok autobusowych, ścieżek rowerowych, parkingu dla rowerów, a tak że powstanie tunelu doprowadzającego komunikację zbiorową do dworca PKP.  Całokształt ma stworzyć funkcjonalny i spójny system transportu publicznego.

Zgodnie z planami, w ciągu najbliższych lat w naszym mieście ma powstać także trzeci przystanek kolejowy, o nazwie: Rumia Biała Rzeka. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach modernizacji linii kolejowej nr 202, która ma się rozpocząć w 2020 roku.

(źródło: rumia.eu, materiały własne)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *