Auto wjechało w sygnalizację świetlną na ul. Sobieskiego [Więcej informacji]

Auto wjechało w sygnalizację świetlną na ul. Sobieskiego [Więcej informacji]
Reklama
Reklama

W nocy z piątku na sobotę (15-16 października) samochód osobowy wjechał w sygnalizację świetlną na ul. Sobieskiego w Rumi. Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie udostępniła więcej informacji na temat okoliczności kolizji – znajdziecie je poniżej, w aktualizacji.

O zdarzenie zostałem zapytany w wiadomości prywatnej poprzez fanpage Tymczasem w Rumi:

Reklama
Reklama

„Witam, czy wiadomo coś o wypadku na wiadukcie przy Galerii Rumia, ok 2 w nocy, dzisiaj.
Makabryczny wypadek…”

Sygnał czytelnika bloga potwierdził opublikowany na Facebooku komunikat Ochotniczej Straży Pożarnej w Redzie. Według relacji strażaków, auto osobowe marki Honda w godzinach nocnych z piątku na sobotę (15-16 października) uszkodziło sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Sabata w Rumi. Osoby znajdujące się w pojeździe wymagały pomocy ratowników.

„W nocy z piątku na sobotę zadysponowano nas o godzinie 01:26 do Rumi na ulicę Jana III Sobieskiego gdzie na skrzyżowaniu z ulicą Sabata samochód osobowy marki Honda skosił sygnalizację świetlną. Po dojeździe na miejsce naszego zastępu GBA zastano zastępy JRG Rumia (Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze – dop. TwR) prowadzące działania. Osoby znajdujące się w pojeździe w momencie zderzenia znajdowały się pod opieką ZRM (Zespół ratownictwa medycznego – dop. TwR). (…)”

(źródło: https://www.facebook.com/osp.reda/posts/4543746802375961)
(źródło: materiały OSP Reda)

Jak możecie zobaczyć na udostępnionych przez OSP Reda zdjęciach, sygnalizacja, znaki drogowe oraz miejskie oświetlenie zostały „ścięte” prawie w całości i wylądowały na jezdni. Służby pracowały na miejscu wypadku do wczesnych godzin porannych.

(…) „Działania naszych strażaków objęły zabezpieczenie miejsca zdarzenia a po zakończeniu czynności policji uprzątnięcie, wspólnie z pracownikami służb drogowych, jezdni z pozostałości powypadkowych. Do jednostki wróciliśmy około godziny czwartej.”

(źródło: https://www.facebook.com/osp.reda/posts/4543746802375961)
(źródło: materiały OSP Reda)

Jeśli pojawi się więcej informacji o okolicznościach zdarzenia, zaktualizuję wpis.

Aktualizacja:

Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie udostępniła więcej informacji na temat zdarzenia. Jak się okazuje, sprawca kolizji był poszukiwany i kierował pod wpływem alkoholu.

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 34-letniego kierowcę Hondy. Mężczyzna spowodował kolizję drogową, uderzając w latarnię oświetleniową oraz sygnalizator świetlny. Okazało się, że był poszukiwany, w celu ustalenia jego miejsca pobytu, a ponadto miał czynny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. W organizmie miał prawie 3,5 promila alkoholu.

Nie był to jednostkowy przypadek. Jak się okazuje, podczas tamtego weekendu lokalni policjanci zatrzymali łącznie aż siedmiu nietrzeźwych kierowców, z czego trzech na terenie Rumi.

  • W sobotę (16 października), po godzinie 17:00, policjanci podjęli interwencję w związku ze zgłoszeniem dotyczącym nietrzeźwego kierowcy na terenie gminy Łęczyce. Mundurowi zatrzymali ujętego przez świadka, 38-letniego mężczyznę. Badania alko-testem potwierdziły, że kierowca Citroena miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
  • Z kolei o północy z 16 na 17 października policjanci w Wejherowie podjęli interwencję wobec 33-latki kierującej Chevroletem, która uderzyła samochodem w przydrożne drzewo. Badanie alko – testem wykonane na miejscu przez policjantów wykazało, że miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
  • Następnie w niedzielę (17 października) około godziny 10:00 policjanci ruchu drogowego w Rumi zatrzymali do kontroli drogowej 35-letniego gdynianina, kierującego samochodem Saab. Badanie wykonane przez funkcjonariuszy alko-testem wykazało, że miał on promil alkoholu w organizmie.
  • Po południu w Redzie na ul. Gdańskiej mundurowi zatrzymali 47-latka z Łodzi do kontroli drogowej. W trakcie sprawdzania trzeźwości okazało się, że kierujący seatem znajduje się w stanie nietrzeźwości, ponieważ badanie wykonane alko-testem wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie.
  • Także w trakcie kolejnej kontroli drogowej na terenie Rumi, policjanci zatrzymali 48-latkę kierującą BMW, która znajdowała się pod znacznym wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że w organizmie miała ponad 2 promile alkoholu.
  • Ostatnie zatrzymanie tego dnia miało miejsce po godzinie 21:00 na terenie miasta Wejherowo. Podczas kontroli drogowej 49-letniego kierowcy Fiata okazało się, że miał on w organizmie ponad 1,5 promila.

Policjanci zatrzymali kierowcom prawa jazdy, z wyjątkiem przypadku, gdzie kierowca już miał zatrzymane prawo jazdy i sądowy zakaz. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, za naruszenie sądowego zakazu, grozi kara do 5 lat więzienia.

(źródło: KPP Wejherowo/OSP Reda)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *