Co grozi za wnoszenie petard na mecz?

Reklama Reklama

Co grozi za wnoszenie wyrobów pirotechnicznych na stadion? Wszystko wskazuje na to, że na własnej skórze przekona się o tym 20-letni mieszkaniec Rumi, który został zatrzymany po spotkaniu Arka Gdynia – Apklan Resovia.

W sobotę (23 października) na Stadionie Miejskim w Gdyni odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy Arką Gdynia, a Apklanem Resovia. Gospodarze wygrali 2:0, po bramkach Huberta Adamczyka w 17. i Olafa Kobackiego w 27. minucie. Podczas meczu na stadionie zostały odpalone race. Policjanci sprawdzili zapis z monitoringu i na jego podstawie wytypowali grupę osób, która mogła je odpalić. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się słuszne. W plecaku jednego z kibiców znaleziono 20 sztuk petard.

20-latek z Rumi został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych, za wnoszenie lub posiadanie na imprezie wyrobów pirotechnicznych lub innych niebezpiecznych przedmiotów, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

(wpis na podstawie informacji Komendy Miejskiej Policji w Gdyni)

Reklama Reklama

Dodaj komentarz