Co grozi za wnoszenie petard na mecz?

Co grozi za wnoszenie petard na mecz?
Reklama
Reklama

Co grozi za wnoszenie wyrobów pirotechnicznych na stadion? Wszystko wskazuje na to, że na własnej skórze przekona się o tym 20-letni mieszkaniec Rumi, który został zatrzymany po spotkaniu Arka Gdynia – Apklan Resovia.

W sobotę (23 października) na Stadionie Miejskim w Gdyni odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy Arką Gdynia, a Apklanem Resovia. Gospodarze wygrali 2:0, po bramkach Huberta Adamczyka w 17. i Olafa Kobackiego w 27. minucie. Podczas meczu na stadionie zostały odpalone race. Policjanci sprawdzili zapis z monitoringu i na jego podstawie wytypowali grupę osób, która mogła je odpalić. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się słuszne. W plecaku jednego z kibiców znaleziono 20 sztuk petard.

Reklama
Reklama

20-latek z Rumi został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych, za wnoszenie lub posiadanie na imprezie wyrobów pirotechnicznych lub innych niebezpiecznych przedmiotów, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

(wpis na podstawie informacji Komendy Miejskiej Policji w Gdyni)

Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *