Ścieżka rowerowa na ul. Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego. Trwają kolejne prace

Reklama Reklama

W lipcu 2021 r. przebiegający przez Rumię fragment drogi wojewódzkiej numer 100 formalnie stał się placem budowy. Celem inwestycji jest stworzenie bitumicznej ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Przyrzecznej do granicy z gminą Kosakowo.

Aktualizacja (8.09.2021):

Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej numer 100. Inwestycja jest realizowana na około 1,5-kilometrowym odcinku – od ul. Przyrzecznej do granicy z gminą Kosakowo.

– Do tej pory w pełni wykonane zostały wszystkie niezbędne rozbiórki. Obecnie postępuje wzmacnianie gruntu, korytowanie oraz przygotowywanie nasypów pod ścieżkę rowerową. Natomiast w najbliższych dniach rozpoczną się prace związane z siecią gazową i sanitarną, a także budową kładki nad Zagórską Strugą – informuje Urząd Miasta Rumi w swoim komunikacie.

Budowa ścieżki rowerowej na ul. Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego, wrzesień 2021 r. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Ruch wahadłowy

W związku z realizowanymi robotami drogowymi konieczne było wprowadzenie ruchu wahadłowego, który za dnia obowiązuje na około 100-metrowym odcinku. W kolejnych tygodniach utrudnienia będą występować także nocą.

Według informacji opublikowanych przez magistrat, ścieżka pieszo-rowerowa zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku.

Ścieżka rowerowa na ul. Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego w Rumi

Informacje o przygotowaniach do budowy ścieżki rowerowej na ul. Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego w Rumi ukazały się w marcu 2021 roku. Wtedy też zostały wycięte drzewa i krzaki, które kolidowałyby z inwestycją.

Tereny, na których powstaje nowa ścieżka rowerowa przy ul. Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Zakres prac obejmuje m.in. wykonanie ciągu pieszo-rowerowego wraz z odwodnieniem, przebudowę sieci gazowej i elektroenergetycznej, a także budowę kładki nad Zagórską Strugą. Wykonawcą jest konsorcjum firm Kruszywo sp. z o.o. oraz Bituminium sp. z o.o. Wartość inwestycji, realizowanej wspólnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Urząd Miasta Rumi, to ponad 4,4 mln zł.

Reklama Reklama
fot. Urząd Miasta Rumi
fot. Urząd Miasta Rumi

Inwestycje i budowy na terenie Rumi

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdźcie wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

(źródło: Urząd Miasta Rumi)

Reklama Reklama

Dodaj komentarz