Co buduje się w Rumi? Sprawdź trwające budowy i inwestycje! (Wrzesień 2021 r.)

“Czy wiadomo coś o…”, “A co z…”, “Co dzieje się z…”. Pytania o inwestycje w Rumi to znaczna część wiadomości prywatnych i komentarzy od czytelników bloga. Odpowiedzi na część z nich znajdziecie poniżej! Sprawdźcie trwające i zakończone remonty oraz budowy, którymi chwali się w komunikatach Urząd Miasta Rumi.

Reklama Reklama

Swój wpis opracowałem m.in. na podstawie komunikatu Urzędu Miasta Rumi z 08.09.2021 r. i innych materiałów z ostatnich tygodni.

Nowa ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego

Postępuje budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej numer 100. Inwestycja jest realizowana na około 1,5-kilometrowym odcinku – od ul. Przyrzecznej do granicy z gminą Kosakowo.

Do tej pory w pełni wykonane zostały wszystkie niezbędne rozbiórki. Trwa wzmacnianie gruntu, korytowanie oraz przygotowywanie nasypów pod ścieżkę rowerową. Natomiast w kolejnych tygodniach rozpoczną się prace związane z siecią gazową i sanitarną, a także budową kładki nad Zagórską Strugą.

fot. Urząd Miasta Rumi

W związku z realizowanymi robotami drogowymi konieczne było wprowadzenie ruchu wahadłowego, który za dnia obowiązuje na około 100-metrowym odcinku. Na kolejnym etapie inwestycji utrudnienia będą występować także nocą.

Wykonawcą jest konsorcjum firm Kruszywo sp. z o.o. oraz Bituminium sp. z o.o. Wartość inwestycji, realizowanej wspólnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Urząd Miasta Rumi, to ponad 4,4 mln zł.

Reklama Reklama

Ścieżka pieszo-rowerowa zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku.

Będzie nowe osiedle w Rumi. W zamian – remont brzegu Zagórskiej Strugi.

Deweloper Inpro zbuduje nowe osiedle, nazwane “Rumia Centralna”. Pokazał pierwsze wizualizacje i projektu. Przy okazji budowy, “metamorfozę” przejdzie także fragment brzegu Zagórskiej Strugi.

Więcej informacji na ten temat możecie znaleźć w osobnym wpisie (kliknij, aby przejść).

Budowa ulicy Katowickiej

W pierwszych tygodniach września rozpoczną się prace związane z budową ulicy Katowickiej. W ramach inwestycji powstanie nowy ciąg pieszo-jezdny, kanalizacja deszczowa oraz przebudowana zostanie sieć gazowa. Roboty powinny się zakończyć w listopadzie tego roku.

Reklama Reklama

Koszt inwestycji, realizowanej dzięki unijnemu dofinansowaniu, to około 640 tys. zł. Wykonawcą jest firma Pro-Invest z Bolszewa.

fot. Urząd Miasta Rumi

Budowa boiska do gry w bule przy ul. Sędzickiego

Nowo powstałe boisko do gry w bule ma 15 metrów długości i 4 metry szerokości. Płyta otoczona jest chodnikiem z kostki betonowej. Na terenie obiektu znajdują się ławki, kosze na śmieci oraz tablica informująca o podstawowych zasadach rozgrywki. Wejście na boisko możliwe jest tylko od ul. Bojanowskiego. Koszt inwestycji to przeszło 61,5 tys. zł. Inwestycja realizowana jest z Budżetu Obywatelskiego.

Jak zapewniają mieszkańcy będący pomysłodawcami budowy boiska w Rumi, gra w bule to niedroga i doskonała forma rozrywki oraz aktywności dla ludzi w każdym wieku. Osoby chcące skorzystać z obiektu muszą posiadać własny zestaw do gry.

fot. Urząd Miasta Rumi

Budowa w rejonie ulic Tysiąclecia i Żwirki i Wigury

Otrzymuje od Was wiadomości dotyczące trwającej budowy przy ul. Tysiąclecia oraz Żwirki i Wigury. Niestety, na ten temat nie mam żadnych informacji. Jeśli jakieś zdobędę, oczywiście podzielę się nimi na blogu.

Rewitalizacja osiedla Zagórze

Na osiedlu postępują prace związane z wykonaniem nawierzchni ścieżek mineralnych oraz zielonych nasadzeń.

Inwestycja realizowana z dofinansowaniem zewnętrznym.

Rozwój terenów Inwestycyjnych

fot. Urząd Miasta Rumi

Spółka Rumia Invest Park otrzymała dofinansowanie w wysokości 3,4 mln zł na realizację projektu pt. „Kompleksowe przygotowanie terenów inwestycyjnych pod działalność przemysłowo-usługową w Rumi – etap II”. W ramach inwestycji powstanie kolejny odcinek drogi komunikujący tereny inwestycyjne w północnej części Rumi. Jednocześnie zagospodarowane zostaną następne obszary przeznaczone pod inwestycje – niespełna 8 hektarów. Główne cele przedsięwzięcia to zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej Rumi oraz rozwój lokalnej przedsiębiorczości, a w konsekwencji stworzenie nowych miejsc pracy dla mieszkańców.

Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Dębogórskiej

Według wypowiedzi zastępcy burmistrza, Ariela Sinickiego, miasto jest już „bardzo blisko ogłoszenia przetargu”. Realizacja planowana jest jeszcze na ten rok.

Co dalej z Błoniami Janowskimi w Rumi?

Co wiadomo o budowie Błoń Janowskich w Rumi? Kiedy łąki przy Pomorskiej i Dębogórskiej zostaną zabudowane? Informacje na ten temat zbieram w poniższym wpisie:

  • Zobacz wpis: Co dalej z Błoniami Janowskimi w Rumi? (kliknij, aby przejść)

Kiedy powstanie przystanek SKM Rumia Biała Rzeka?

Czy i kiedy zostanie zbudowany nowy przystanek SKM Trójmiasto w Rumi, pod nazwą “Rumia Biała Rzeka”? Wiadomości, które pojawiają się na ten temat, zamieszczam we wpisie: Kiedy powstanie przystanek SKM Rumia Biała Rzeka?.

Inwestycje i budowy na terenie Rumi

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdźcie wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *