Rumia. Kradzież biżuterii za 30 tysięcy złotych

Rumia. Kradzież biżuterii za 30 tysięcy złotych
Reklama
Reklama

Policjanci kryminalni z Rumi zatrzymali sprawcę kradzieży biżuterii, której wartość została wyceniona na około 30 tysięcy złotych. Część przedmiotów udało się odzyskać.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Rumi pod koniec października br. otrzymali zgłoszenie o kradzieży biżuterii na kwotę około 30 tys. złotych. Funkcjonariusze, pracując nad sprawą, ustalili okoliczności kradzieży. Jak się okazało, pokrzywdzona nie zamknęła swojego domu na klucz, kiedy wyszła na chwilę do miasta. W tym czasie złodziej wszedł do jej domu, przeszukał mieszkanie, znalazł i ukradł biżuterię.

Reklama
Reklama
fot. KPP Wejherowo

Kryminalni ustalili sprawcę kradzieży, którym okazał się 28-latek z Gdyni. Ponadto, w trakcie dalszych czynności, mundurowi ustalili i zatrzymali także pasera, którym okazał się 27-letni mieszkaniec Redy. Obaj mężczyźni zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Za oba przestępstwa grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Podziękowania dla policjantów

Policjanci odzyskali część ukradzionej biżuterii, o wartości kilku tysięcy złotych. Odzyskane przedmioty zostały przekazane właścicielce, która napisała wiadomość do Komisariatu, z podziękowaniem dla policjantów:

„(…) Pragnę na Pana [komendanta – dop. TwR] ręce złożyć podziękowania i wyrazy wdzięczności za włożony wysiłek i pracę wszystkich Funkcjonariuszy KP w Rumi, którzy pracowali na rzecz wykrycia sprawcy kradzieży w moim domu w Rumi, która miała miejsce w dniu 28 października br.

Od momentu powiadomienia o przestępstwie zostaliśmy objęci opieką przez Funkcjonariuszy. Nie zostaliśmy z problemem sami. Wszyscy, którzy byli zaangażowani w tą sprawę okazali wiele empatii, profesjonalizmu i kultury osobistej. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że tak szybko udało się im złapać złodzieja, który okradł mnie z biżuterii gromadzonej przez całe moje życie, pamiątek sentymentalnych i innych przedmiotów. Ponadto, dzięki sprawnej akcji naszej Policji odzyskałam chociaż jej małą część. Ale najważniejsze, że jako Rodzina- poczuliśmy ulgę, że człowiek, który nas skrzywdzi- jest tam, gdzie musi być – z powodów swoich czynów.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję Panie Komendancie, w imieniu swoim i Rodziny.”

Więcej wpisów na blogu zawierających wiadomości, informacje i newsy na temat aktualnych wydarzeń w mieście Rumia znajdziesz w kategorii WIADOMOŚCI (kliknij, aby przejść)

Sygnały czytelników

Jeśli jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia na terenie Rumi lub po prostu chciałbyś się podzielić ze mną swoimi przemyśleniami o mieście, zapraszam do kontaktu!

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *