Pościg za motocyklem w Rumi [Sygnały czytelników]

Pościg za motocyklem w Rumi [Sygnały czytelników]
Reklama
Reklama

Według sygnału od mieszkańca, na ul. Wybickiego w Rumi doszło do pościgu za kierowcą motocykla. Policja poinformowała także o dwóch kierowcach samochodów osobowych, którzy stracili prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości na drodze krajowej nr 6.

Jeden z czytelników bloga zapytał mnie za pośrednictwem fanpage’u o pościg za motocyklem na terenie Rumi, do którego doszło w środę (3 listopada), około godziny 19.00. Według relacji świadka, motocykl poruszał się po ulicy Wybickiego w kierunku ulicy Piłsudskiego. Sygnał od mieszkańca zweryfikowałem w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie. Jak się okazało, motocyklistę ostatecznie udało się złapać.

Reklama
Reklama

Policjanci postawili zarzuty kierowcy motocykla, który nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje asp.sztab. Anetta Potrykus, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie

fot. KPP Wejherowo

Funkcjonariusze poinformowali także (na swojej stronie internetowej) o innych zdarzeniach w naszym regionie, do których doszło z kolei w czwartek (4 listopada). Podczas jednej z kontroli na drodze krajowej nr 6 w Wejherowie 30-latek kierujący Dodgem znacznie przekroczył dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym (106 km/h na obowiązującej pięćdziesiątce). Podobna sytuacja miała miejsce w nocy tego samego dnia. Policjanci skontrolowali 19-latka jadącego Alfą Romeo, który przekroczył prędkość o 67 km/h. W obu tych przypadkach kierowcy stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto zostali ukarani mandatami i dziesięcioma punktami karnymi.

W jednym z poprzednich wpisów informowałem Was również o dwóch wypadkach, do których doszło na ul. Sobieskiego i Grunwaldzkiej:

  • Zobacz wpis: Dwa wypadki samochodowe na terenie Rumi
  • Jak wyglądało Święto Wszystkich Świętych na lokalnych drogach?

Sygnały czytelników

Jeśli jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia na terenie Rumi lub po prostu chciałbyś się podzielić ze mną swoimi przemyśleniami o mieście, zapraszam do kontaktu!

Więcej wpisów na blogu zawierających wiadomości, informacje i newsy na temat aktualnych wydarzeń w mieście Rumia znajdziesz w kategorii WIADOMOŚCI (kliknij, aby przejść)

(źródło: KPP Wejherowo)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *