Rumia: motocyklista wjechał w dwóch rowerzystów

Rumia: motocyklista wjechał w dwóch rowerzystów
Reklama
Reklama

W ostatni czerwcowy piątek policjanci otrzymali informację o potencjalnie groźnym zdarzeniu drogowym na ul. Kosynierów w Rumi. Jak się okazuje, jadący tam motocyklista prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i wpadł na dwóch rowerzystów.W piątek (26 czerwca) przed godziną 19:00 dyżurny z Komisariatu Policji w Rumi otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Kosynierów. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci z wejherowskiej drogówki, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia. Z wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem Honda, jadąc w kierunku ulicy Jęczmiennej prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wjechał na chodnik uderzając w dwóch rowerzystów: dorosłego cyklistę oraz jego 9-letnie dziecko. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie doznał poważnych obrażeń ciała.

Reklama
Reklama
fot. KPP Wejherowo

Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowcy motocykla policjanci zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od pojazdu. Teraz sprawą zdarzenia drogowego zajmie się Sąd Rejonowy w Wejherowie. Sprawcy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu rogowym grozić może grzywna (nawet do 5000 zł) oraz 10 punktów karnych.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze. Kierowcy często tracą czujność i nie zdejmują nogi z gazu, przeceniając własne umiejętności za kierownicą. Niestety, ale nawet najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zderzeniem z innym pojazdem. Pamiętajmy o rozsądku na drodze oraz kierowaniu z wyobraźnią. Jedźmy wolniej, a bezpieczniej – zachęcają policjanci.  

(wpis na podstawie informacji Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *