„Rumia oczami dzieci” – festyn i podsumowanie!

„Rumia oczami dzieci” – festyn i podsumowanie!
Reklama
Reklama

Animacje, warsztaty cyrkowe, fabryka lizaków, mini zoo czy strefa zabaw i gier – to tylko część atrakcji, które będą czekać podczas festynu podsumowującego miejski projekt edukacyjny „Rumia oczami dzieci”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę (15 czerwca) w parku przy MDK-u. Wstęp jest wolny.  Festyn, będący podziękowaniem dla uczestników i koordynatorów projektu edukacyjnego „Rumia oczami dzieci”, rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa do 16:00. W programie, który będzie realizowany na scenie letniej, przewidziano m.in. wręczenie nagród i podziękowań, występy przedszkoli, a także podsumowanie akcji „Rowerowy Maj”. Oprócz tego na wszystkich mieszkańców będą czekać rozmaite atrakcje, w większości bezpłatne.  

Reklama
Reklama

Tegoroczna odsłona projektu „Rumia oczami dzieci” rozpoczęła się 1 lutego., a podczas jego trwania urząd miasta przygotował sześć zadań tematycznych oraz trzy konkursy. Najmłodsi, standardowo już, musieli poznać miejskie symbole, zorganizować spotkanie z ciekawą osobą, wziąć udział w spacerze historycznym oraz uczestniczyć w dziecięcej sesji. Nowością były zadania polegające na przygotowaniu i wykonaniu wierszyka związanego z Rumią oraz współpraca ze szkołami działającymi na terenie miast partnerskich.

Wzorem poprzedniej edycji, indywidualni uczestnicy mogli się wykazać w trzech konkursach tematycznych: plastycznym, literackim i fotograficznym. Najlepsze prace zostaną opublikowane w formie miejskiego kalendarza, albumu fotograficznego oraz książki z bajkami.

Na wszystkich laureatów projektu czekają też nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas sobotniego festynu podsumowującego. Wydarzenie ma charakter otwarty.

źródło: Urząd Miasta Rumi


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *