Reklama Reklama

Rumia. Policja zabezpieczyła 400 sztuk amunicji

Policjanci zabezpieczyli u 53-letniego mieszkańca Rumi prawie 400 sztuk amunicji pochodzącej z czasów drugiej wojny światowej oraz współczesnej. Za to przestępstwo grozi mu nawet do 8 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Reklama Reklama

W środę (24 lutego) policjanci z Rumi otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że 53-letni mężczyzna znalazł amunicję w lesie i przyniósł ją do domu. Jak się okazało, były to pociski z okresu II wojny światowej – 90 sztuk naboi karabinowych.

fot. KPP Wejherowo

W wyniku dalszego przeszukania mieszkania i garażu oraz piwnicy policjanci znaleźli 3 współczesne naboje myśliwskie oraz 247 naboi KBKS. Amunicja została zabezpieczona. Na jej posiadanie wymagane jest zezwolenie, którego 53-latek nie posiadał.

fot. KPP Wejherowo

Niewykluczone, że mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

O czym jeszcze mówi się w Rumi? Sprawdź kategorię WIADOMOŚCI.

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *