Rumia. Potrącenie 13-letniego rowerzysty

Reklama Reklama

W czwartek (19 maja) na ul. Dąbrowskiego w Rumi doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty.

Na miejsce zostali skierowani policjanci z wejherowskiej drogówki, którzy zajęli się ustalaniem okoliczności zdarzenia. Funkcjonariusze zebrali informacje, z których wynikało, że 59-latka jadąca Skodą nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście jadącemu przejazdem dla rowerów. Na szczęście, 13-latek nie został ranny.

Mundurowi ukarali kierowcę mandatem w wysokości 5 tys. złotych oraz 6 punktami karnymi.

Policjanci przypominają! Zgodnie z Ustawą Prawo o Ruchu Drogowym:

  • Art. 27. 1.27) Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, znajdującym się na przejeździe.
  • 1a.27) Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, jadącym na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.
  • 2. (uchylony)
  • 3.28) Kierujący pojazdem, przejeżdżając przez drogę dla rowerów poza jezdnią, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch.
  • 4. Kierującemu pojazdem zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejeździe dla rowerzystów i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejazdu, na którym ruch jest kierowany.

Zobacz również:

https://tymczasemwrumi.pl/2022/04/15/wypadek-na-ul-debogorskiej-w-rumi-uczestnicy-zostali-przewiezieni-do-szpitala/

Jeśli przybyłeś tu z fanpage’u Tymczasem w Rumi – wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na Facebooku! Zachęcam do regularnych odwiedzin!  

Reklama Reklama

Dodaj komentarz