Rumia promuje się podczas targów w Cannes

inwestycje rumia cannes
Reklama
Reklama

Pomorskie miasta po raz kolejny wspólnie biorą udział w rozpoczynających się dzisiaj targach MIPIM w Cannes.
Wraz ze swoimi najważniejszymi projektami inwestycyjnymi zaprezentują się Rumia, Gdańsk, Gdynia, Sopot oraz Pruszcz Gdański.


Tegoroczna edycja targów to jubileuszowa, trzydziesta odsłona tego wydarzenia. Dzięki tak długiej tradycji przyciąga ona największych inwestorów z branży nieruchomości komercyjnych, fundusze inwestycyjne, deweloperów, liderów politycznych i przedstawicieli miast z całego świata. To łącznie ponad 25 tysięcy uczestników reprezentujących ponad 100 państw. Największe wydarzenie branży nieruchomościowej w Europie potrwa do 15 marca.

Reklama
Reklama

Poprzednie lata pokazały, że relacje biznesowe nawiązywane w Cannes owocują nowymi inwestycjami w naszym regionie. Miasto Rumia podczas zeszłorocznego wydarzenia nawiązało współpracę z firmą Panattoni, która dzisiaj buduje w jego granicach centrum logistyczne. Podczas targów promowane były wielkie projekty miejskie, takie jak Sea City i Międzytorze w Gdyni, Wyspa Spichrzów w Gdańsku i dziesiątki hektarów powierzchni inwestycyjnych przeznaczonych pod logistykę. Targi w Cannes to doskonała platforma do rozpoczęcia negocjacji inwestycyjnych i nieruchomościowych, których kontynuacja trwa i ma swoje efekty w przestrzeniach miejskich.

fot. investinpomerania.pl

Michał Pasieczny, Burmistrz Rumi:

Rumia należy do najszybciej rozwijających się miast regionu pomorskiego, czego potwierdzeniem jest stały, coroczny wzrost liczby mieszkańców, a także nowych firm. Posiadamy w swojej ofercie 130 hektarów atrakcyjnych terenów inwestycyjnych, przeznaczonych pod przemysł, usługi i logistykę, które już w tym roku będą wyposażone w całą niezbędną infrastrukturę sieciową i drogową.

Zaletą tego obszaru jest również bliskość bocznicy kolejowej, umożliwiającej transport towarów wielkogabarytowych o nieokreślonych kształtach i stwarzającej warunki do utworzenia w tym miejscu platformy multimodalnej. Umiejscowienie naszych terenów przemysłowych w Dolinie Logistycznej Portu w Gdyni czyni Rumię drugą najbardziej atrakcyjną inwestycyjnie lokalizacją na Pomorzu, zaraz po Gdańsku. 

Źródło: investinpomerania.pl, opracował: Paweł Jałoszewski

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *