Rumscy wolontariusze WOŚP nagrodzeni

Rumscy wolontariusze WOŚP nagrodzeni
Reklama
Reklama

Niespełna 103 tysiące złotych udało się zebrać rumskiemu sztabowi podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to suma niezwykłej hojności darczyńców oraz ciężkiej pracy wolontariuszy, którzy w miniony piątek (8 marca) zostali oficjalnie docenieni przez władze miasta.


„Pomaganie jest dziecinnie proste” – pod takim hasłem w niedzielę 13 stycznia br. na terenie całej Polski odbywał się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja zagościła także w Rumi, przyciągając setki osób do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Reklama
Reklama

Dzieci, nastolatkowie i dorośli. Jednym słowem wszyscy chwytali za puszki, by kwestować na rzecz najmłodszych potrzebujących opieki medycznej. W wyniku ich starań rumski sztab zebrał dokładnie 102 647,54 złotych, pobijając zeszłoroczny rekord (77 294 złotych). Ponad 22 tysiące złotych pochodziło z licytacji, a 80 tysięcy z puszek. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

fot. Urząd Miasta Rumi

Jolanta Król, szef sztabu WOŚP w Rumi:

Nigdy nie myślałam, że przekroczymy kwotę ponad 100 tysięcy złotych. Kiedy rozpoczynaliśmy jako sztab, a było to 15 lat temu, zebraliśmy zaledwie 17 tysięcy złotych. Tegoroczny wynik to w dużej mierze zasługa doświadczonych wolontariuszy, którzy po raz kolejny zbierali pieniądze na WOŚP. To przede wszystkim oni wiedzą, jak zachęcić ludzi do wsparcia akcji, a rumianie po prostu kochają pomagać.”

Wszyscy, którzy zaangażowali się w zbiórkę, zostali docenieni podczas oficjalnej uroczystości, odbywającej się w miniony piątek na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Pisemne podziękowania, słodycze, kwiaty oraz zestawy miejskich gadżetów wręczali wolontariuszom zastępca burmistrza miasta Piotr Wittbrodt oraz szef sztabu i dyrektor MOSiR Jolanta Król.

Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi:

Ogromne podziękowania należą się wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas na niesienie bezinteresownej pomocy, skierowanej do zupełnie obcych im ludzi. Jest to postawa godna do naśladowania, możecie być wzorem dla innych.”

źródło: Urząd Miasta Rumi, opracował: Paweł Jałoszewski

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *