Rumia rezygnuje z plastiku

Rumia rezygnuje z plastiku
Reklama
Reklama

Wzorem kilkunastu (kilkudziesięciu?) już miast w Polsce, rumscy radni podjęli decyzję o stopniowej rezygnacji z użytkowania między innymi plastikowych opakowań, naczyń oraz sztućców. Realizacja przedsięwzięcia ma się przyczynić nie tylko do ochrony środowiska, ale też promować „ekologiczne nawyki” wśród mieszkańców.Uchwała w sprawie inicjatywy pod nazwą „Rumia bez plastiku” została podjęta jednogłośnie podczas poniedziałkowych obrad (24 czerwca). Jej pomysłodawcami byli przedstawiciele klubu radnych „Ponad Podziałami”. Głównym celem przedsięwzięcia jest dbałość o środowisko naturalne, ludzkie zdrowie oraz odpowiednią edukację w zakresie ekologii.

Reklama
Reklama

W ramach przedsięwzięcia podjęty zostanie szereg działań zmierzających do redukcji zużycia tego tworzywa sztucznego na terenie miasta. Samorząd chce tego dokonać m.in. poprzez stopniową rezygnację z jednorazowych opakowań i naczyń, odejście od wody w plastikowych butelkach na rzecz dystrybutorów, a także montaż kolejnych miejskich koszów umożliwiających segregację odpadów.

Inicjatywa będzie realizowana w urzędzie miasta oraz na terenie jednostek podległych gminie, a także podczas organizacji miejskich wydarzeń. Przy czym należy podkreślić, że jest to przedsięwzięcie długofalowe i wieloetapowe. Uchwała zacznie obowiązywać 1 września.

źródło: Urząd Miasta Rumi, opracowanie własne


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *