Policja złapała podejrzanego o zabójstwo ciężarnej kobiety z Rumi!

zabojstwo kobiety w ciazy rumia zatrzymanie sprawcy zabojca policja kwiecien 2020 zabojstwo list gonczy
Reklama
Reklama


Aktualizacja (9.04.2020 r.):

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wytropili i zatrzymali 46-letniego mężczyznę [Tomasza S.] podejrzanego o zabójstwo ciężarnej 37-latki. Zatrzymany był poszukiwany listem gończym. Chciał przekroczyć granicę z Niemcami.

Reklama
Reklama

Gwoli przypomnienia: 22 marca 2020 r. policjanci otrzymali zgłoszenie o znalezieniu w Rumi ciała ciężarnej 37-latki. Kobietę znaleźli w mieszkaniu jej bliscy. Na miejscu zostały zabezpieczone ślady, wykonana została dokumentacja fotograficzna oraz szczegółowe oględziny. Śledczy ustalili, że związek z zabójstwem kobiety może mieć jej partner, z którym od kilku dni nie można nawiązać kontaktu. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Wejherowie. Poczynione w sprawie ustalenia dały podstawę do wydania listu gończego za mężczyzną.

Kwiecień 2020 r. Zatrzymanie 46-letniego sprawcy zabójstwa w Rumi (fot. KWP Wejherowo)

Później sprawę poszukiwań mężczyzny przejęli kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku (Sekcja do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu). Śledczy ustalili, że poszukiwany 46-latek, od chwili ucieczki, cały czas zacierał za sobą ślady, zmieniał miejsce pobytu i pojazdy, którymi się poruszał. Policjanci ustalili również, że mężczyzna planuje opuścić granicę Polski.

W środę (8 kwietnia) około godziny 19:00 policjanci zatrzymali podejrzanego na stacji benzynowej w Kołbaskowie. Mężczyzna był zaskoczony, nie stawiał oporu. 46-latek został przewieziony do komendy, gdzie będą z nim wykonywane dalsze czynności procesowe. Do sprawy zostało zabezpieczone również auto, którym poruszał się mężczyzna.

Kwiecień 2020 r. Zatrzymanie 46-letniego sprawcy zabójstwa w Rumi (fot. KWP Wejherowo)

Za zabójstwo grozi mężczyźnie kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Treść wpisu przed aktualizacją, 27 marca 2020 r.:

W wiadomościach prywatnych na fanpage’u Tymczasem w Rumi otrzymuje od Was liczne sygnały o zabójstwie 37-letniej kobiety w ciąży, do którego doszło we wtorek (24 marca) na terenie Rumi. Informacje te potwierdził dziś (piątek, 27 marca) Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w rozmowie z telewizją TVN24. Przekazał także, że ustalono podejrzanego o zabójstwo i sformułowano już zarzuty przeciwko niemu. Na ten moment nie znamy szczegółów zbrodni. Martwą kobietę znaleźli w mieszkaniu jej rodzice.

Do Sądu Rejonowego w Wejherowie trafił wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. „Czekamy na decyzję sądu w sprawie aresztowania. Jeśli ta zapadnie, prokurator wyda list gończy za podejrzanym” – zapowiedział Duszyński w rozmowie z mediami.

Zobacz więcej wiadomości z Rumi:


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *