Reklama Reklama

Rumia. Złodzieje rowerów zatrzymani!

rumia-wejherowo-skradziony-rower-policja-kradziez-poszukiwany

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za kradzieże rowerów na terenie Rumi.

Kradzieże rowerów w Rumi

Reklama Reklama

Do zatrzymania złodziei doszło w czwartek (4 lutego). Mieszkańcy jednego z bloków w Rumi, zaniepokojeni hałasem dochodzącym z klatki schodowej, poinformowali policję o kradzieży dwóch rowerów.

Widząc, że złodzieje odjeżdżają na jednośladach, poszkodowani ruszyli po ich śladach. Wkrótce dołączył do nich policyjny patrol. W ten sposób funkcjonariusze dotarli do jednego z domków na ogródkach działkowych. W środku zastali 17-latka i 21-latka z powiatu wejherowskiego, wraz z kradzionymi rowerami.

Rowery wrócą do właścicieli

Obaj sprawcy zostali zatrzymani, a rowery zabezpieczone.  Jeden z pojazdów został już przekazany prawowitemu właścicielowi. Zatrzymani sprawcy usłyszeli po dwa zarzuty kradzieży. Kradzież mienia jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje o ostrożność

Policjanci apelują, aby zabezpieczać swoje jednoślady, nawet jeśli wchodzimy tylko na chwile do sklepu, urzędu lub załatwiamy inne sprawy.

Nie pozostawiajmy roweru przed domem, czy na klatce schodowej. Pamiętajmy, że nawet proste zabezpieczenie może uchronić nas od kradzieży – instruują funkcjonariusze.

Reklama Reklama

(wpis opracowałem na podstawie informacji Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, zdjęcie archiwalne)

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *