Zmarł Tomasz Jurkiewicz. Przez lata nauczał w Rumi

Zmarł Tomasz Jurkiewicz. Przez lata nauczał w Rumi
Reklama
Reklama

Aktualizacja (07.02.2021 r.):

„Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 6 lutego 2021 r. po długiej walce z chorobą odszedł od nas śp. Tomasz Jurkiewicz, nasz nieoceniony Kolega, miłośnik mowy ojczystej, literatury i teatru, dobry człowiek.

Reklama
Reklama

Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek (8 lutego) o godzinie 14:00 w Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi.

Dyrekcja i pracownicy I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich w Rumi.


Treść archiwalna wpisu (28.12.2020 r.):

W Internecie trwa zbiórka środków na leczenie dla Pana Tomasza Jurkiewicza, nauczyciela I LO w Rumi.

Coś niesamowitego! 🙂 Choć do końca zbiórki pozostało jeszcze 28 dni, już teraz udało się zebrać potrzebne 75 000 zł! W momencie, w którym piszę te słowa swoje wpłaty przelało już 879 osób! Zrzutka została wyłączona przez organizatora przy stanie: 82 049 zł. Wspólnie mamy moc, trzeba przyznać! Zdrowia, Panie Tomaszu.

O zbiórce możecie przeczytać poniżej:

Zbiórka na leczenie dla Pana Tomasza Jurkiewicza

„Nazywam się Tomasz Jurkiewicz, mam 63 lata. Od trzydziestu pięciu lat zajmuję się nauczaniem języka polskiego w I LO w Rumi. Prowadzę od wielu lat grupę teatralną „W rozproszeniu”. Jestem nauczycielem dyplomowanym. Moją pasją jest również sport. W każdej wolnej chwili i przy sprzyjających wiatrach pływałem na windsurfingu.

W marcu tego roku trafiłem do szpitala z powodu żółtaczki. Usłyszałem diagnozę, która była szokiem zarówno dla mnie jak i moich bliskich – rak trzustki. 16 kwietnia przeszedłem skomplikowaną operację Whipple’a; usunięto mi śledzionę, trzustkę, dwunastnicę, przewody żółciowe. Obecnie mam przerzuty do wątroby, węzłów chłonnych i najgroźniejszy – przykręgosłupowy w tak zwanej loży trzustki.

Mam za sobą różne kuracje, które w moim przypadku okazały się nieskuteczne. Od wielu tygodni walczę z narastającym nieustannie bólem – bólem nie do opisania. Obecnie jedyną moją szansą na odzyskanie sił jest innowacyjna kuracja metodą wirusa RIGVIR. Wirusy onkolityczne to wirusy, które niszczą komórki nowotworowe. Wirusy te wyewoluowały tak, aby rozmnażać się wyłącznie w tkance nowotworowej, pozostawiając tkanki zdrowe nietkniętymi. Sprowadzenie leków z Niemiec całkowicie przekracza moje możliwości finansowe. Bardzo proszę o wsparcie, o ratunek.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/zdgppx


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *