Rumianin z dwoma medalami na Mistrzostwach Europy Masters w Wenecji!

Pan Grzegorz Grinholc z Rumi wraca z Mistrzostw Europy w Wenecji z dwoma brązowymi medalami! Nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 4 w Rumi odniósł sukces zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.

Podczas wrześniowych 21. Mistrzostw Europy Masters we włoskiej Wenecji rumianin wywalczył dwa brązowe medale w chodzie sportowym na dystansie 20 km. Co warte podkreślenia, swój sukces Pan Grzegorz osiągnął dzięki walce do samego końca, pomimo trudnych warunków.

Było ciężko i bardzo gorąco. Bezchmurne niebo i 30°C. Już na 8 kilometrze musiałem odpuścić czołówkę. Nie byłem wstanie utrzymać tempa jakie podyktowali w tych warunkach. W pewnym momencie strata do trzeciego miejsca sięgała ponad 500 metrów i myślałem, że już po wszystkim. Na 17 kilometrze zauważyłem trzeciego zawodnika, Francesco Scafuro, jakieś 400m przed sobą. Wyraźnie szedł wolnej. Pojawiła się nadzieja. Na 19 kilometrze dogoniłem go i…zacząłem mu uciekać! – relacjonuje pan Grzegorz Grinholc. Ostatecznie, linię mety przekroczył z czasem 1:46:01 i przewagą 250m!

Drugi z medali rumianin zdobył w klasyfikacji drużynowej, w zespole z Konradem Morawczyńskim i Jarosławem Willmem. Polska trójka na dystansie 20 km została sklasyfikowana w łącznym czasie 5:47:22 i ostatecznie zajęła trzecie miejsce w kategorii M40.

Pełne zestawienie zdobytych medali oraz rekordy uzyskane przez Polaków na 21. Mistrzostwach Europy Masters w Wenecji możecie sprawdzić pod linkiem: https://www.pzlam.pl/pl/aktualnosci/e49d9331d0be17c8543a3d3e9c41f081509ae7b5/.

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.