Rumianka najlepsza w Gdyni i trzecia na zawodach w Sopocie

Rumianka najlepsza w Gdyni i trzecia na zawodach w Sopocie
źródło zdjęcia: Hanna Szalast / fb.com
Reklama
Reklama

Reprezentantka klubu Tri Team Rumia, Karolina Szalast, ma za sobą „całkiem udany” weekend! Młoda zawodniczka wygrała złoty medal w kategorii K14 podczas zawodów Wiśniowski IRONKIDS w Gdyni oraz znalazła się wśród najlepszych na dystansie 1200 m podczas I Wyścigu Pływackiego Dookoła Molo Ziaja Cup 2019!Wiśniowski Ironkids to zawody przeznaczone dla najmłodszych fanów sportu, towarzyszące wydarzeniu Enea Ironman 70.3 Gdynia. W miniony piątek (9 sierpnia) dzieci w wieku od 5 do 15 lat zmierzyły się z aquathlonem, czyli formułą zawodów opartej na pływaniu i bieganiu, na dystansach dopasowanych do wieku uczestników. Rumianka Karolina Szalast okazała się najlepsza w kategorii kobiet do lat 15 (K14), pokonując 400 m pływania i 2000 m biegu w czasie 14 minut i 22 sekundy.

Reklama
Reklama
fot. MOSiR Sopot

Reprezentantka UKS Tri Team Rumia świetnie spisała się także podczas odbywającego się dzień później Wyścigu Pływackiego Dookoła Molo Ziaja Cup 2019 (sobota, 10 sierpnia). Na starcie stanęło 141 uczestników, którym nie straszny był lekki deszcz i temperatura wody wynosząca 19 stopni. Jak podkreślają organizatorzy, był to najszybszy wyścig w 20 letniej historii imprezy, gdyż ostatni uczestnik dopłynął do mety poniżej 45 min. Karolina wywalczyła trzecie miejsce wśród kobiet, przepływając dystans 1200 metrów z wynikiem 17 minut i 24 sekund. Gratulacje! 🙂

O Karolinie Szalast pisałem na blogu już wcześniej, m.in. w grudniu 2018 r. (kliknij) Wówczas rumianka wzięła udział w OTYLIA SWIM CUP, gdzie poznała jedyną polską Mistrzynię Olimpijską w pływaniu – Otylię Jędrzejczak. (zdjęcie: facebook.com)

źródło: informacja prasowa organizatora, opracowanie własne


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *