Rumianki, do boju! Inauguracja kursu samoobrony.

Reklama
Reklama

Choć wielu uważa tę datę za pechową, liczna grupa rumianek z pewnością zaliczy piątek 13-tego do udanych! W miniony weekend rozpoczął się kurs samoobrony „Bezpieczna Kobieta w Rumi”.Pierwszy cykl szkoleń z samoobrony dla kobiet odbył się w Domu Kultury SM „Janowo” jeszcze przed wakacjami, czyli od 5 do 18 czerwca. Zajęcia są połączeniem ćwiczeń fizycznych oraz wykładu. Kurs skierowany jest do każdej z kobiet, która chciałaby poprawić swoje bezpieczeństwo, zobaczyć i nauczyć się jak obronić się przed napastnikiem. Druga, jesienna edycja kursu składa się z 10 spotkań, z których każde odbywa się w piątek i trwa około 1,5h.

Reklama
Reklama

Na pierwszych zajęciach, które odbyły się 13 września, stawiło się 35 pełnych energii mieszkanek Rumi i okolic. Każda z nich w świetnym stylu poradziła sobie z nowymi wyzwaniami. W rolę instruktora, trenera i szkoleniowca ponownie wcielił się Tomasz Szewczak, posiadający doświadczenie nabyte podczas wieloletniej pracy w służbach mundurowych, grupach specjalnych i w środowisku cywilnym. Jak podkreśla, swoje metody w pełni dopasował do potrzeb mieszkańców.

Dziękuję wszystkim za obecność i duże zaangażowanie! Świetnie sobie poradziłyście. Ja również wkładam w to całe serducho. Pamiętajcie, że umiejętność będą rozwijane z każdy treningiem – skomentował po zajęciach .

źródło: Defender 30 / materiały organizatora


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *