Rumscy lekkoatleci na medal w Toruniu!

Zawodnicy Rumskiego Klubu Lekkoatletycznego bardzo dobrze zaprezentowali się podczas swoich startów w Toruniu.

Podczas Memoriału Ireny Szewińskiej, który jest nazywany Halowymi Mistrzostwami Polski Młodzików, trenerzy Tadeusz Pepliński i Maciej Szymański z całą pewnością mogli być dumni ze swoich podopiecznych!

• Antoni Gowiński wystartował na dystansie 600 m. Na ostatnich metrach wyprzedził rywali i został złotym medalistą! Uzyskał czas 1:30,07, co jest jego nowym rekordem życiowym.
  • Z kolei w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych i Juniorów startowały dwie zawodniczki RKS Rumia. Jako pierwsza na linii startu w biegu na 1000 m stanęła Magdalena Białek i po zaciętej walce zajęła V miejsce z doskonałym rekordem życiowym 2:59,94. Poprawiła tym samym poprzedni rekord życiowy o blisko 7 sekund!
  • Następnie na 600 m wystartowała Daria Domżalska i po minięciu linii mety została sklasyfikowana na XIII miejscu, uzyskując czas 1:37,77.

(źródło: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi)

Więcej o SPORCIE w Rumi przeczytasz w osobnej kategorii na blogu (kliknij, żeby przejść).

Poznaj także inne sukcesy mieszkańców Rumi, czyli Rumską Aleję Gwiazd!

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.