Rumscy Odyseusze na 9. miejscu!

Rumscy Odyseusze na 9. miejscu!
Reklama
Reklama

Uczniowie z Rumi ukończyli na 9. miejscu odbywające się w Stanach Zjednoczonych 40. Światowe Finały Odysei Umysłu. Jak podkreślają trenerzy rumskich Odyseuszy, wynik ten jest zwieńczeniem rocznego treningu.


Odyseja Umysłu to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku uczestniczy kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Przedsięwzięcie ma uczyć dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy w twórcze rozwiązywanie problemów. Stawiane przed uczestnikami wyzwania wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, a także zdolności manualnych.

Reklama
Reklama

Hanna, Julia, Lena, Natalia, Hubert i Kordian z Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi odegrali spektakl, do którego samodzielnie wymyślili scenariusz, napisali dialogi, wykonali scenografię i kostiumy, a także skonstruowali pojazd napędzany wkrętarką. Wszystko pod okiem trenerek – pani Moniki oraz pani Marioli. Dzięki wielomiesięcznym przygotowaniom dzieci oraz wychowawców, rumianie zostali mistrzami Polski i otrzymali przepustkę do światowych zmagań, które odbywały się w Stanach Zjednoczonych.

Całkowity koszt wyjazdu drużyny wynosił kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jako, że kwota znacznie przekraczała możliwości młodych rumian, zorganizowali oni zbiórkę na stronie www.zrzutka.pl. W pomoc włączył się między innymi burmistrz Michał Pasieczny.

Ostatecznie, dzięki pomocy darczyńców oraz zaangażowaniu rodziców, uczniom Ekologicznej Szkoły Społecznej udało się spełnić marzenie i wyruszyć w przygodę życia. Finały odbywały się przez 5 dni – od 21 do 26 maja – na terenie Uniwersytetu Stanowego Michigan. Rumscy uczniowie zdobyli łącznie niespełna 304 punkty, plasując się na 9. miejscu. Najlepsi w rozwiązywaniu tego problemu okazali się młodzi Chińczycy, którzy zgromadzili ponad 343 punkty. Szczegółowe wyniki można znaleźć pod tym linkiem.

źródło: Urząd Miasta Rumi

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *