Rumia pobiegła po raz drugi!

Rumia pobiegła po raz drugi!
Reklama
Reklama

Ponad 150 uczestników wzięło udział w drugiej w tym roku odsłonie wydarzenia pod nazwą „Rumia biega”. Mieszkańcy przybywali na start całymi rodzinami. Zwieńczeniem spotkania było rozlosowanie nagród.Wspólne bieganie dla dzieci, młodzieży i dorosłych zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi. Uczestnicy spotkali się w minioną sobotę (25 maja) na boisku obok stadionu miejskiego i pobiegli ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż Zagórskiej Strugi. Tego dnia nie liczyła się rywalizacja, ale przyjemność z biegania. Jeśli idea wspólnego, integracyjnego treningu mieszkańców wydaje się Wam znajoma – nic dziwnego. W ubiegłych latach wydarzenie odbywało się pod hasłem „Polska biega”.

Reklama
Reklama

Spotkanie stanowiło atrakcję dla całych rodzin. Między innymi dlatego, że najmłodsi uczestnicy pokonali wyznaczony dystans w wózkach popychanych przez rodziców. Dla uczestników przygotowano atrakcyjne nagrody rzeczowe, w tym okolicznościowe koszulki sportowe, talony do Jump City, piłki, a nawet biżuterię. Na zmęczonych biegaczy czekał także poczęstunek.

Poprzednia, pierwsza w tym roku edycja tej sportowej imprezy, odbyła się 18 maja i cieszyła się sporą frekwencją. Wówczas we wspólnym bieganiu wzięło udział ponad 140 zawodników. [Kliknij, aby zobaczyć relacje]


Jeśli spodobała Ci się idea wydarzenia i chciałbyś kontynuować treningi…sprawdź parkrun Rumia!

parkrun rumia, biegi rumia, bieg, zawody

Na czym polega „parkrun Rumia”? Co tydzień w sobotę grupa mieszkańców spotyka się punktualnie o 9:00 rano, aby wspólnie przebiec 5 kilometrową trasę wzdłuż Parku Starowiejskiego w Rumi i okolic. W wydarzeniu dotychczas wzięło już udział ponad 900 biegaczy! Biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Nie zaznasz tu niemiłych docinek i komentarzy. To przede wszystkim zgrana społeczność, ale zarazem bardzo otwarta na nowych uczestników. Więcej informacji: Parkrun Rumia, czyli rumia w biegu! [kliknij]

źródło: Urząd Miasta Rumi / materiały własne


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *