Rumski Dzień Seniora. Koncert Andrzeja Cierniewskiego.

Reklama
Reklama

Z okazji Rumskiego Dnia Seniora (5 października) w hali MOSiR odbędzie się koncert Andrzeja Cierniewskiego. Wstęp jest bezpłatny, obowiązują jednak wejściówki.Andrzej Cierniewski to dojrzały artysta obdarzony silnym, ciepłym charakterystycznym głosem. Znany jest z doskonałego warsztatu wokalnego oraz z tego, że każdy swój koncert traktuje jako ten najważniejszy. Jest wszechstronnie utalentowany – przede wszystkim śpiewa, ale i komponuje. Andrzej Cierniewski już jako nastolatek rozpoczął karierę muzyczną. Pierwszy autorski recital artysty nosił tytuł „Andrzej i jego piosenki”, krótko po tym muzyk uczestniczył w niemal wszystkich ówczesnych festiwalach i konkursach. W 1977 roku muzyczne plany Andrzeja Cierniewskiego zmieniła decyzja o wyjeździe do USA, gdzie szybko stał się artystą cenionym w najbardziej ekskluzywnych klubach polonijnych. Po dwóch latach zawiesił na ponad dwadzieścia lat swoją działalność artystyczną. W 1999 roku Andrzej Cierniewski został przekonany do powrotu na polską scenę muzyczną. Od tego czasu muzyk występował w polskich programach telewizyjnych i radiowych, wydał wiele płyt oraz dał setki koncertów. Repertuar Andrzeja Cierniewskiego to przede wszystkim piosenki o miłości i o relacjach międzyludzkich. Artysta kojarzony jest również z twórczością poświęconą tęsknocie emigranta za ojczystym krajem oraz muzyką opatrzoną piękną nutą słowiańską. Wśród najbardziej znanych utworów artysty wymienić można: „Tu jest twoje miejsce”, „Słodka Karolina” czy „Dwie morgi słońca”.

Reklama
Reklama

Przed gwiazdą wieczoru wystąpi Gdańska Orkiestra Ogrodowa, którą mieszkańcy Rumi mieli już okazję usłyszeć m.in. podczas rodzinnego festynu zorganizowanego z okazji dnia patrona miasta (15 sierpnia).

fot. Urząd Miasta Rumi

Dystrybucja bezpłatnych biletów rozpocznie się 23 września, czyli w najbliższy poniedziałek. W pierwszej kolejności wejściówki mogą odbierać posiadacze Rumskiej Karty Seniora oraz mieszkańcy, którzy złożyli wniosek o jej wydanie. Bilety będą czekać w Urzędzie Miasta Rumi, a dokładniej w pokoju numer 113 (Referat Promocji i Komunikacji Społecznej). Każdej osobie, która okaże Rumską Kartę Seniora lub kopię wniosku o jej wydanie, przysługuje jeden bilet. W razie pytań należy zadzwonić pod numer telefonu 58 679 65 71.

źródło: informacja prasowa Urzędu Miasta RumiReklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *