Szansa dla zakochanych w muzyce! Zgłoś swój zespół i zostań odkryciem roku!

Reklama
Reklama

Miejski Dom Kultury w Rumi, Nadbałtyckie Centrum Kultury Gdańsk oraz Stacja Muzyka zapraszają do udziału w konkursie dla młodych zespołów muzycznych „Młoda Metropolia – Muzyczne odkrycie roku”.Celem Konkursu jest wyłonienie najciekawszych zespołów muzycznych, które zostaną zaproszone na występ podczas Rumskiej Gali Kultury (21 listopada), a także na występ w czasie Festiwalu Metropolia Jest Okey (grudzień 2019 r.). Organizatorzy nie stawiają ograniczeń stylistycznych dotyczących rodzaju wykonywanej muzyki. Zaznaczają jednak w regulaminie, że minimum połowa członków zespołu musi być zameldowana, uczyć się lub pracować na terenie województwa pomorskiego.

Reklama
Reklama

Przebieg konkursu i termin zgłoszeń

 • Etap pierwszy- zgłoszenia (do 18 października):

Zgłoszenie powinno składać się z:
– informacji o zespole (nazwa, krótka historia, skład zespołu, informacje o zamieszkaniu, nauce lub pracy na terenie woj. pomorskiego), imię i nazwisko autorów muzyki i tekstów przesłanych utworów,
– 3 autorskich utworów muzycznych (dopuszczalne są nagrania w formacie mp3, linki do nagrań umieszczonych w Internecie, płyty audio ze wskazaniem trzech utworów zgłoszonych do konkursu),
– dane kontaktowe: telefon i e-mail,
– rider czyli wymagania techniczne dotyczące występu na scenie.

Zgłoszenie należy przesłać mailowo na adres: studio@stacjamuzyka.pl lub dostarczyć osobiście na adres: Zakopiańska 26, 84-230 Rumia z dopiskiem „Młoda Metropolia- Muzyczne odkrycie roku”, najpóźniej do dnia 18.10.2019 r. (zgłoszenia, które wpłyną po tym terminie nie będą brane pod uwagę). Ogłoszenie półfinalistów odbędzie się 22 października.

 • Etap drugi- Półfinał (26 października):
  Spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wybranych 8-10 zespołów, które zaprezentują się w Stacji Muzyka w Rumi.
 • Etap trzeci – Finał (15 listopada):
  Półfinałowe Jury konkursu wybierze trzy zespoły, które zaprezentują się przed publicznością oraz finałowym jury podczas finału konkursu w Miejskim Domu Kultury w Rumi, ul Mickiewicza 19, 84-230 Rumia.

Nagrody w konkursie. O co toczy się gra?

Zespoły zakwalifikowane do półfinałów (etap drugi) otrzymają upominki rzeczowe oraz dyplomy. Finalista konkursu zostanie z kolei zaproszony do:
– występu na Gali Kultury 2019 w Rumi (21 listopada 2019 r.),
– występu na Festiwalu Metropolia Jest Okay w grudniu 2019r w Gdańsku,
nagrania demo w studio nagrań Stacja Muzyka w Rumi.

Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *