Rumskie bajki i miejski kalendarz. Miasto widziane „oczami dzieci”

Rumskie bajki i miejski kalendarz. Miasto widziane „oczami dzieci”
Reklama
Reklama

Urząd Miasta Rumi wydał nowy zbiór bajek oraz miejski kalendarz. Ich współautorami są uczestnicy tegorocznej edycji projektu „Rumia oczami dzieci”.

Projekt „Rumia oczami dzieci” został zapoczątkowany w 2017 roku z inicjatywy burmistrza Michała Pasiecznego. Program skierowany jest do wszystkich przedszkoli oraz szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie miasta. W tegorocznej, czwartej już, edycji projektu uczestniczyła rekordowa liczba jednostek – 31 szkół i przedszkoli, publicznych oraz prywatnych.

Reklama
Reklama
Rumia oczami dzieci (fot. Urząd Miasta Rumi)

Od początku celem przedsięwzięcia jest budowanie poczucia lokalnej tożsamości, propagowanie wiedzy o mieście i samorządzie gminnym, a także zaangażowanie dzieci oraz młodzieży w życie społeczne małej ojczyzny. Podczas zajęć grupowych setki dzieci poznawały miejskie symbole, historię Rumi, podstawowe zasady ekologii czy też sposób funkcjonowania samorządu. Z kolei indywidualni uczestnicy przesyłali prace na dwa konkursy – plastyczny i literacki. Ich zadaniem było stworzenie ilustracji, bajki, baśni lub opowiadania, które w jakiś sposób nawiązują do Rumi.

Uroczysta premiera

Uroczyste przekazanie premierowych egzemplarzy zbiorów bajek i kalendarzy – z udziałem autorów zwycięskich prac, ich rodziców oraz przedstawicieli władz miasta – odbyło się 29 listopada (poniedziałek) w siedzibie Klubu Integracji Społecznej „Zagórze”. Spotkanie zakończyło się złożeniem podpisów przez autorów pod ich dziełami.

Rumia oczami dzieci (fot. Urząd Miasta Rumi)

Wspólnie z radną Lucyną Miotk, przewodniczącą Komisji Kultury, mieliśmy ogromną przyjemność wręczyć publikacje laureatom. Zebraliśmy również autografy, bo jesteśmy pewni, że o tych dzieciach i młodzieży będzie jeszcze głośno – powiedział Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi. – Raz jeszcze bardzo dziękujemy za wszystkie nadesłane prace i już teraz zachęcamy lokalne placówki do udziału w kolejnej edycji tego przedsięwzięcia – podsumował.

Zbiory opowiadań będą wkrótce dostępne m.in. w filiach miejskiej biblioteki oraz placówkach oświatowych.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *