Rumskie licea w gronie najlepszych w Polsce

Rumskie licea w gronie najlepszych w Polsce
Reklama
Reklama

Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Bosko zajęło 375. miejsce w tegorocznym rankingu miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy”. Jest to nieznaczny spadek (o 5 pozycji) względem ubiegłego roku. Druga rumska szkoła, I Liceum Ogólnokształcące im. Książąt Pomorskich, została sklasyfikowana na 954. miejscu.

Reklama
Reklama

Ranking prezentuje 1000 najlepszych liceów w Polsce. Decyzją Kapituły, na osiągniętą pozycję miały wpływ sukcesy szkoły w olimpiadach (30%), wyniki matur w przedmiotach obowiązkowych (25%) oraz wyniki matur w przedmiotach dodatkowych (45%). W Rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a także egzaminy językowe na poziomie dwujęzycznym.

Główne wskaźniki rankingowe zostały unormowane do 100 pkt, gdzie komplet otrzymała szkoła najlepsza w danym kryterium. Wyniki kolejnych szkół są odniesieniem ich wartości do wyniku najlepszej szkoły w tym kryterium. W rezultacie przeliczeń, SLO uzyskało 39.65 pkt, natomiast I LO- 28.7 pkt.

Uroczysty finał wydarzenia odbył się 10 stycznia w Warszawie, gdzie najlepszym szkołom z całej Polski gratulowała Kapituła Rankingu, rektorzy i prorektorzy uczelni, prezydenci miast oraz reprezentanci władz oświatowych. Pierwsze miejsce zdobyło XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Warszawie.

Pełne wyniki dostępne są na stronie: www.perspektywy.pl.


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *