Policja zatrzymała sprawców rozboju na dworcu w Rumi

Policja zatrzymała sprawców rozboju na dworcu w Rumi
Reklama
Reklama

Kryminalni z Rumi ustalili tożsamość sprawców rozboju, do którego doszło pod koniec grudnia 2018 roku. 31-latek oraz 30-latka zostali zatrzymani przez policjantów. Dzisiaj sprawcy zostaną doprowadzeni do wejherowskiej prokuratury. Niewykluczone, że zostaną tymczasowo aresztowani. Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Reklama

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.

Do zdarzenia doszło 30 grudnia 2018 roku w rejonie dworca PKP. Sprawcy pobili motkiem pokrzywdzonego, następnie ukradli mu karty do bankomatu, dokumenty oraz telefon komórkowy. Jak ustalili funkcjonariusze, 30-latka podeszła do siedzącego na peronie mężczyzny, podczas rozmowy poczęstował kobietę alkoholem oraz papierosem. Po chwili podszedł do nich 31-latek, który nagle zaatakował młotkiem pokrzywdzonego. Z ustaleń mundurowych wynika, że kobieta narzuciła mężczyźnie kurtkę na głowę, a 31-latek zaczął bić pokrzywdzonego młotkiem po głowie i po plecach. Następnie ukradli mu karty do bankomatu, dokumenty oraz telefon komórkowy.

Policjanci z wydziału kryminalnego pracując intensywnienie nad sprawą, wczoraj zatrzymali mężczyznę i kobietę odpowiedzialnych za to przestępstwo. Jak ustalili funkcjonariusze zajmujący się sprawą , sprawca już wcześniej był karany za podobne przestępstwa. 
Sprawca oraz jego wspólniczka zostali przesłuchani w wejherowskiej prokuraturze. Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *