„Rumskie ścieki” – do kontroli!

„Rumskie ścieki” – do kontroli!
Reklama
Reklama

Lokalna Straż Miejska rozpoczęła w sierpniu dużą akcję. Jej celem jest poprawienie stanu gospodarki ściekowej w mieście.Podczas akcji „Rumskie Ścieki” mundurowi sprawdzą w jaki sposób usuwane są nieczystości płynne na terenie naszego miasta. Do kontroli zostało wytypowanych 350 nieruchomości. Działania potrwają do 28 lutego 2021 r.

Reklama
Reklama

Co będą sprawdzać strażnicy?

Rewirowi straży miejskiej będą kontrolować czy nieruchomość podłączona jest do kanalizacji sanitarnej (obowiązek podłączenia dotyczy nieruchomości położonych przy ulicach z istniejącą infrastrukturą ściekową), a jeśli nie ma takiej możliwości, sprawdzeniu podlegać będą zbiorniki bezodpływowe (szamba) lub ekologiczne, przydomowe oczyszczalnie ścieków. W szczególności strażnicy sprawdzą stan techniczny urządzeń, częstotliwość opróżniania szamb oraz umowy i faktury za wywóz nieczystości.

Jakie kary grożą w przypadku nieprawidłowości?

W przypadku nieprawidłowości możliwe będą pouczenia, nakazy, a nawet kary finansowe w postaci mandatów karnych do 500 zł. Szczególnej uwadze funkcjonariuszy podlegać będą ewentualne urządzenia do zabronionych sposobów pozbywania się nieczystości oraz stan terenu w pobliżu szamb (ustalenie czy nie ma śladów wylewania nieczystości do gruntu lub do rzeki, innych cieków wodnych i rowów melioracyjnych).

Celem akcji jest poprawienie stanu gospodarki ściekowej w mieście oraz aktualizacja baz danych Urzędu Miasta Rumi i Straży Miejskiej w Rumi.

(wpis opublikowałem na podstawie materiałów Straży Miejskiej w Rumi)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *