Pijany, uderzył w stojący radiowóz. Próbował uciec.

rumia pobicie policja
Reklama
Reklama

46-letni mieszkaniec Rumi najpierw uderzył w policyjny radiowóz, a następnie kontynuował jazdę nie reagując na sygnały policjantów do zatrzymania. Szybko wyszło na jaw, dlaczego nie chciał żeby policjanci go skontrolowali.Do zdarzenia doszło w Rumi, w nocy z niedzieli na poniedziałek (30-31 sierpnia). 46- letni kierowca VW Golfa uderzył w znajdujący się na poboczu policyjny radiowóz. Policjanci, który byli wewnątrz pojazdu natychmiast ruszyli za nim.

Reklama
Reklama

Mężczyzna lekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Pościg za kierującym trwał kilka minut, a mężczyzna zatrzymał się dopiero kiedy wjechał w ślepą ulicę. Szybko okazało się, że miał on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz odpowie za kierowanie pojazdem po alkoholu oraz niezatrzymanie się do kontroli. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Będzie musiał także ponieść konsekwencje kolizji drogowej.

 Jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości w czasie kierowania pojazdem.

Nietrzeźwi kierujący stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Alkohol znacznie obniża koncentrację oraz zaburza zdolność oceny sytuacji – czytamy w komunikacie Komendy powiatowej policji w Wejherowie. – W sytuacji, gdy widzimy osobę wsiadającą za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu powinniśmy uniemożliwić jej kierowanie autem! Gdy z różnych powodów okazuje się to niemożliwe, powinniśmy niezwłocznie zawiadomić Policję. Pamiętajmy, że ten jeden telefon może uratować czyjeś życie! Zadbajmy o to, aby nie dopuścić do tragedii.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów KPP Wejherowo)


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *