Rumskie Spotkania Muzyczne – po wakacjach!

Rumskie Spotkania Muzyczne
fot. Urząd Miasta Rumi
Reklama
Reklama

We wrześniu najmłodsi mieszkańcy Rumi po raz kolejny będą mogli posłuchać przebojów muzyki klasycznej, filmowej i musicalowej. Do naszego miasta powracają koncerty dla dzieci i młodzieży, organizowane w ramach Rumskich Spotkań Muzycznych. Wstęp wolny!Celem „Rumskich spotkań muzycznych” jest przybliżenie muzyki klasycznej oraz różnych gatunków muzycznych mieszkańcom i gościom Rumi. Repertuar koncertów obejmuje przede wszystkim muzykę klasyczną i operową, a także operetkową, musicalową, filmową, a nawet rozrywkową. Dzięki temu grono odbiorców jest równie różnorodne.

Reklama
Reklama

Wydarzenia dla dzieci i młodzieży z rumskich szkół odbywają się cyklicznie od 2016 roku – we wrześniu, z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Natomiast koncert urodzinowy miasta organizowany jest od października 2012 roku. Przed widownią występują wówczas artyści polskich i zagranicznych scen operowych, musicalowych, a także rozrywkowych oraz instrumentaliści na stałe związani z instytucjami kulturalnymi w całej Polsce.

Jak zapowiadają organizatorzy, we wrześniu w hali MOSiR ponownie możemy spodziewać się festiwalu śpiewu, muzyki i tańca.

Będzie to m.in. muzyka z komedii pt. „Blues Brothers”, niezwykle energetyczne „Mambo” z musicalu „West side story” czy muzyka z „Króla Lwa”, który to film doczekał się również wersji scenicznej na Broadwayu – wymienia dyrektor artystyczny wydarzenia i pochodzący z Rumi tenor Opery Krakowskiej Marek Gerwatowski. – Pojawią się też przeboje muzyki klasycznej, które niejednokrotnie można usłyszeć w filmach, na przykład „Dance Sabre” z baletu „Gajane” Chaczaturiana czy „Taniec Godzin” z opery „Gioconda” Ponchiellego – dodaje.

Dodatkowo podczas koncertów uczniowie rumskich szkół będą mogli poznać ciekawostki związane z filmowymi i muzycznymi produkcjami.

Wszystko to za sprawą aktorów i tancerzy z Teatru Muzycznego w Gdyni, rumskiego zespołu tańca „Masta Dance” pod kierunkiem Marty Miotke, a także instrumentalistów z całego Pomorza, m.in. zespołu perkusyjnego Trio Per Ka – podsumowuje dyrektor artystyczny oraz pomysłodawca wydarzenia Marek Gerwatowski.

Terminy i godziny koncertów – hala MOSiR (wstęp wolny dla dzieci i młodzieży szkolnej):

 • 10 września (wtorek) w godzinach: 9:00,11:00, 13:00.
 • 11 września (środa) w godzinach: 9:00, 11:00, 13:00.

Wykonawcy:

 • Agnieszka Król-Karecka – śpiew,
 • Krzysztof Kowalski – śpiew,
 • Sara Ławniczak, Jędrzej Gierach – taniec,
 • Paulina Leda – fortepian,
 • Julia Ziętek – skrzypce,
 • Klaudia Karbowiak – kontrabas,
 • Szymon Laskiewicz – klarnet,
 • Zespół perkusyjny Trio Per Ka (Mateusz Zawadzki, Tomasz Myszk, Nikodem Wojtkiewicz),
 • Zespół tańca „Masta Dance” pod kierunkiem Marty Miotke,
 • Marek Gerwatowski – dyrektor artystyczny.

Organizatorami wydarzenia, które jest objęte patronatem burmistrza Michała Pasiecznego, są: MOSiR Rumia, MDK Rumia, Urząd Miasta Rumi oraz Rumskie Spotkania Muzyczne.

źródło: Urząd Miasta Rumi / informacja prasowa


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *