Rumskie uczennice z medalem na Powiatowej Licealiadzie Futsalu

rumskie licealistki, sport, futsal, piłka nożna

Uczennice z LO nr 1 im. Książat Pomorskich w Rumi zajęły 3. miejsce podczas Powiatowej Licealiady Futsalu Dziewcząt. W zawodach, rozegranych w Wejherowie w miniony weekend, wzięło udział ponad 80 piłkarek, tworzących łącznie 8 zespołów.

Co ciekawe, by zdobyć medal w turnieju finałowym rumiankom wystarczył…jeden zdobyty punkt, po bezbramkowym remisie. 🙂 Licealistki wystąpiły w składzie: Diana Gusman, Magdalena Konkel, Zofia Topp, Agata Kupferschmidt (kpt.), Natalia Patschull, Weronika Świderska, Julia Holk-Łebińska, Klaudia Hinz, Laura Kubera, Ewelina Kreft, Wiktoria Kamińska. Trener: Sobiesław Przybylski.

Nieco gorzej poszło ich koleżankom z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego, które walczyły o miejsca 5-8. Rumianki zakończyły zawody bez zdobyczy punktowej i bramkowej.

Zwycięzcą turnieju zostały gospodynie z Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie, które wygrały wszystkie spotkania. Dziewczęta z „Samochodówki” bronią brązowego medalu wywalczonego w Finale Wojewódzkim w ubiegłym roku.

źródło i zdjęcie tytułowe: LO nr 1 w Rumi

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.