Zebrano cztery tysiące na leczenie Dawida

Koncert dla Dawida Briszke
Reklama
Reklama

Ponad 4 tysiące złotych udało się zebrać organizatorom koncertu charytatywnego „Dla Dawida”. Pieniądze zostaną przekazane na dalsze leczenie i rehabilitację 17-latka.

W organizację koncertu charytatywnego „Dla Dawida” zaangażował się Miejski Dom Kultury wraz z Fundacją „Serce” im. Janusza Korczaka. Podczas wydarzenia, które odbyło się w minioną niedzielę (3 lutego) wystąpili: Sekcja Muzyczna MDK Rumia, Chór Kaszubski „Rumianie”, Zespół „Muzaika”, a także finaliści „Rumskiego Wokalu 2018” i laureaci „Wierszogadania 2018”. Gościem specjalnym był Zespół „Sobaszki”. Akcja, odbywająca się pod honorowym patronatem burmistrza Michała Pasiecznego oraz przewodniczącego rady miejskiej Ariela Sinickiego, przyciągnęła kilkaset osób.

Reklama
Reklama

Było to pierwsze wydarzenie charytatywne zorganizowane z myślą o 17-letnim Dawidzie Briszke, mieszkańcu Rumi. Chłopak od urodzenia cierpi na niedoczynność tarczycy, wodogłowie i dziecięce porażenie mózgowe, jednak nie przestaje walczyć o realizację swoich marzeń. Skradł serca jury projektu „Wierszogadanie”, pojawiając się na przesłuchaniu. Ze względów zdrowotnych musiał zrezygnować z udziału, dlatego członkowie komisji konkursowej postanowili zorganizować dla niego charytatywne wydarzenie. Dzięki akcji Dawid mógł spełnić jedno ze swoich marzeń – po raz pierwszy wystąpił przed szerszą publicznością. Przez kilka minut recytował psalmy, wzruszając słuchaczy.


Zebrane podczas koncertu pieniądze mają umożliwić przeprowadzenie operacji, która ma się odbyć pod koniec kwietnia w poznańskiej Klinice Grunwaldzkiej. Jej koszt to około 8 tysięcy złotych. Tamtejsi specjaliści mogą pomóc Dawidowi stanąć o własnych siłach. Chętni mogą przekazywać środki na ten cel jeszcze do końca miesiąca. Więcej informacji w tej sprawie można uzyskać w Miejskim Domu Kultury w Rumi (tel. 58 671 07 37).

źródło: Urząd Miasta Rumi

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *