Rząd wprowadza łagodniejsze obostrzenia od 26 kwietnia

Rząd wprowadza łagodniejsze obostrzenia od 26 kwietnia
Reklama
Reklama

Od 26 kwietnia rząd łagodzi obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w 11 województwach, w tym województwie pomorskim. Otwarte zostaną salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz a dzieci częściowo powrócą do szkoły.

Od 26 kwietnia (poniedziałek) rząd poluzuje część obostrzeń w 11 województwach o najmniejszej średniej dziennej liczbie zakażeń. Wśród nich znalazło się województwo pomorskie, a więc i Rumia. Ponownie zostaną otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne. Oprócz tego, dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przejdą na nauczanie hybrydowe. Niestety, pozostałe ograniczenia zostają przedłużone. 

Reklama
Reklama

Od 26 kwietnia poluzowanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Co się zmieni?

  • Salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne – od 26 kwietnia będą mogły zostać otwarte dla klientów. Tego typu miejsca będą mogły funkcjonować w ścisłym reżimie sanitarnym.
źródło: gov.pl
  • Częściowy powrót do szkół dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych – od 26 kwietnia dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przejdą na naukę hybrydową.
źródło: gov.pl

Przedłużenie dotychczasowych obostrzeń

źródło: gov.pl

Pozostałe obostrzenia zostają utrzymane. Dotyczą one zarówno 11 województw z niższym wskaźnikiem dziennych zachorowań, ale także 5 województw (woj. śląskie, dolnośląskie, opolskie, łódzkie i wielkopolskie), w których obostrzenia nie są luzowane. Hotele pozostają zamknięte do 3 maja.

Zobacz: Obostrzenia przedłużone. Jakie miejsca kontroluje policja? Ile wystawiono mandatów?

Szczegóły znajdziecie na stronie rządowej www.gov.pl (kliknij, aby przejść).

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *