BlogDla mieszkańcaGdzie w Rumi...?Wiadomości

Rumia. Gdzie zgłosić zwierzę, które potrzebuje pomocy?

Rumia. Gdzie zgłosić zwierzę, które potrzebuje pomocy?
Reklama Reklama

Co zrobić gdy na terenie miasta Rumia zobaczę zwierzę, które potrzebuje pomocy? Gdzie zgłosić problem z dzikim zwierzęciem, które potrzebuje pomocy weterynarza? Sprawdź informację poniżej!

Dzikie zwierzęta na terenie Rumi – gdzie je zgłosić?

Wszyscy kochamy zwierzęta, prawda? A czy wiecie co zrobić, jeśli zobaczymy dzikie zwierzę na terenie Rumi, które potrzebuje pomocy? Na przykład takie, jak na zdjęciu poniżej?

Sprawa wydaje się prosta. Zawiadomić odpowiednie służby.

– Oczywiście, proszę jak najszybciej powiadomić Straż Miejską w Rumi. Dyżurny wezwie technika weterynarii, który je uwolni – odpowiada na pytanie Straż Miejska w Rumi, a konkretnie jej komendant, Roman Świrski.

  • Numery kontaktowe do Straży Miejskiej w Rumi: tel./fax 58 671 94 73, tel./fax 58 679 35 55, tel. kom. 508 356 697
  • Numer SMS i MMS (również dla głuchoniemych): tel. kom. 508 356 697
  • Adres e-mail: straz.miejska@sm.rumia.pl

Tu jednak pojawia się haczyk. Czas pracy Straży Miejskiej w Rumi wygląda następująco: od poniedziałku do soboty, w godz.: 06:30 – 22:30. W pozostałe dni i godziny warto skontaktować się z dyżurnym Komisariatu Policji w Rumi: 47 742 99 22, a w przypadku potrzeby wezwania pilnej interwencji należy dzwonić na numer alarmowy 112.

Sarny i dziki, ale nie tylko!

Zdjęcie, które widzicie powyżej, pochodzi z ul. Łąkowej w Rumi i zostało zrobione 14 kwietnia. Jak relacjonują strażnicy, technik uwolnił i wypuścił sarenkę na łąkę by wypoczęła i odstresowała się. Nic się jej nie stało, poza wielkim strachem.

Dziki w Rumi

Równie często jak sarny, na terenie Rumi można spotkać także dziki. W 2019 roku problem był na tyle duży, że skrzynka odbiorcza fanpage’u Tymczasem w Rumi w pewnych momentach wyglądała mniej więcej tak:

Reklama Reklama

Obecnie problem wydaje się mniejszy, ale na pewno cały czas istnieje.

Kangur, nutria, gekon…Jakie zwierzęta można spotkać w Rumi?

Sarny i dziki to jednak nie jedyne zwierzęta, które lubią “pokręcić się” po Rumi. Na łamach bloga opisywałem Wam już przypadki napotkanego kangura, nutrii-celebrytki, dzikiego lokatora na ul. Bydgoskiej – gekona czy ptaków, które zagłuszały ciszę nocną (to już kategoria #RumiaNaWesoło).

Kto wie, być może sarenka ze zdjęcia udostępnionego przez strażników to ta sama sarenka, którą przedstawiałem Wam niedawno na łamach bloga, we wpisie Nietypowy gość przy ul. Kazimierskiej w Rumi?

Zaginione/znalezione psy i koty na terenie Rumi

Zupełnie innym tematem są zagubione lub znalezione koty i psy w Rumi. Nie ma praktycznie tygodnia, żebym nie otrzymał od Was wiadomości na fanpage’u z prośbą o udostępnienie informacji na temat zaginionego zwierzęcia.

Jak zwykle – jeśli jest potrzeba mieszkańców, jest też rozwiązanie, czyli wpis na blogu TymczasemWRumi.pl. 🙂 Przygotowałem w nim odpowiedzi na pytania:

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *