Rumia. Gdzie zgłosić zwierzę, które potrzebuje pomocy?

Rumia. Gdzie zgłosić zwierzę, które potrzebuje pomocy?
Reklama
Reklama

Co zrobić gdy na terenie miasta Rumia zobaczę zwierzę, które potrzebuje pomocy? Gdzie zgłosić problem z dzikim zwierzęciem, które potrzebuje pomocy weterynarza? Sprawdź informację poniżej!

Dzikie zwierzęta na terenie Rumi – gdzie je zgłosić?

Wszyscy kochamy zwierzęta, prawda? A czy wiecie co zrobić, jeśli zobaczymy dzikie zwierzę na terenie Rumi, które potrzebuje pomocy? Na przykład takie, jak na zdjęciu poniżej?

Reklama
Reklama

Sprawa wydaje się prosta. Zawiadomić odpowiednie służby.

– Oczywiście, proszę jak najszybciej powiadomić Straż Miejską w Rumi. Dyżurny wezwie technika weterynarii, który je uwolni – odpowiada na pytanie Straż Miejska w Rumi, a konkretnie jej komendant, Roman Świrski.

 • Numery kontaktowe do Straży Miejskiej w Rumi: tel./fax 58 671 94 73, tel./fax 58 679 35 55, tel. kom. 508 356 697
 • Numer SMS i MMS (również dla głuchoniemych): tel. kom. 508 356 697
 • Adres e-mail: straz.miejska@sm.rumia.pl

Tu jednak pojawia się haczyk. Czas pracy Straży Miejskiej w Rumi wygląda następująco: od poniedziałku do soboty, w godz.: 06:30 – 22:30. W pozostałe dni i godziny warto skontaktować się z dyżurnym Komisariatu Policji w Rumi: 47 742 99 22, a w przypadku potrzeby wezwania pilnej interwencji należy dzwonić na numer alarmowy 112.

Sarny i dziki, ale nie tylko!

Zdjęcie, które widzicie powyżej, pochodzi z ul. Łąkowej w Rumi i zostało zrobione 14 kwietnia. Jak relacjonują strażnicy, technik uwolnił i wypuścił sarenkę na łąkę by wypoczęła i odstresowała się. Nic się jej nie stało, poza wielkim strachem.

Dziki w Rumi

Równie często jak sarny, na terenie Rumi można spotkać także dziki. W 2019 roku problem był na tyle duży, że skrzynka odbiorcza fanpage’u Tymczasem w Rumi w pewnych momentach wyglądała mniej więcej tak:

Obecnie problem wydaje się mniejszy, ale na pewno cały czas istnieje.

Kangur, nutria, gekon…Jakie zwierzęta można spotkać w Rumi?

Sarny i dziki to jednak nie jedyne zwierzęta, które lubią „pokręcić się” po Rumi. Na łamach bloga opisywałem Wam już przypadki napotkanego kangura, nutrii-celebrytki, dzikiego lokatora na ul. Bydgoskiej – gekona czy ptaków, które zagłuszały ciszę nocną (to już kategoria #RumiaNaWesoło).

Kto wie, być może sarenka ze zdjęcia udostępnionego przez strażników to ta sama sarenka, którą przedstawiałem Wam niedawno na łamach bloga, we wpisie Nietypowy gość przy ul. Kazimierskiej w Rumi?

Zaginione/znalezione psy i koty na terenie Rumi

Zupełnie innym tematem są zagubione lub znalezione koty i psy w Rumi. Nie ma praktycznie tygodnia, żebym nie otrzymał od Was wiadomości na fanpage’u z prośbą o udostępnienie informacji na temat zaginionego zwierzęcia.

Jak zwykle – jeśli jest potrzeba mieszkańców, jest też rozwiązanie, czyli wpis na blogu TymczasemWRumi.pl. 🙂 Przygotowałem w nim odpowiedzi na pytania:

 • Gdzie powinno się zgłaszać zabłąkane psy i koty w Rumi?
 • Czy wszystkie z nich są bezpańskie?
 • W jakiej instytucji poprosić o pomoc?
 • Zobacz wpis: Gdzie zgłosić zagubione, zaginione i bezpańskie psy w Rumi?.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *