Trwa sezon rowerowy – a złodzieje nie śpią!

rowerzysta złodziej na białym rowerze
Reklama
Reklama

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przypominają i apelują: aby zapobiec utracie swojego jednośladu warto zadbać o jego prawidłowe zabezpieczenie.

Należy pamiętać o tym, aby zamknięcie roweru posiadało patent – sama linka nie stanowi żadnej przeszkody dla złodzieja. Warto korzystać z profesjonalnych zabezpieczeń – blokad typu U-LOCK.  Nie wystarczy tylko zapiąć blokadę, należy robić to w odpowiedni sposób, przeplatając zabezpieczenie przez ramę i koło do czegoś, co nie zostanie ukradzione z całym rowerem.

Reklama
Reklama

Ponadto rowery, z których nie korzystamy, warto umieszczać w dobrze zabezpieczonych pomieszczeniach piwnicznych, boksach rowerowych czy mieszkaniach.

Ważnym jest, aby udokumentować jaki numer ramy posiada rower, co ułatwia pracę policjantów w przypadku, gdy już do kradzieży doszło.

Nie bójmy się zwracać uwagi osobom, które w sposób nieodpowiedni zabezpieczają swoje rowery. Może dzięki temu taka osoba uniknie straty swojego pojazdu.

(źródło: komunikat KPP Wejherowo)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *