Srebrny i brązowy medal dla Karoliny Szalast z Rumi

Karolina Szalast z Rumi
(źródło: facebook.com/karolina.szalast.165)
Reklama
Reklama

Karolina Szalast, zawodniczka rumskiego UKS Tri-Team, ponownie znalazła się wśród najlepszych w kraju!

Karolina Szalast to młoda, 19-letnia pływaczka i triathlonistka z Rumi. Podczas Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów w pływaniu z płetwami zdobyła dwa medale – srebrny i brązowy. Zmagania odbywały się na olimpijskiej, 50-metrowej pływalni w Gliwicach. W 50 konkurencjach wzięło łącznie udział 229 zawodników, wśród nich także mistrzowie świata i Europy.

Reklama
Reklama

Po srebrny krążek rumianka sięgnęła podczas rywalizacji na 400 metrów w kategorii „bi fins” (klasyczne płetwy). Uzyskała czas 4:07.50, przegrywając o niecałą sekundę z Anną Okoń z Nautilusa-Jastrzębie.

Drugi medal – brązowy – Karolina Szalast otrzymała za start na 200 metrów w tej samej kategorii, kończąc dystans z czasem 1:57.56. Szybsze były jedynie Julia Gwaj z IKS Herkulesa i Antonina Dudek z Delfinka Chodzież.

„Mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w pływaniu w płetwach na długim basenie, może z lekkim niedosytem ale jestem zadowolona z wyników jakie udalo mi się uzyskać. Do domu wracam ze srebrnym medalem na 400m bf i 3 miejscem na 200m bf. Gratulacje dla wszystkich startujących i do usłyszenia.”

– skomentowała swój występ zawodniczka z Rumi.

Oba sukcesy zawodniczka UKS Tri-Team Rumia osiągnęła w rywalizacji open, bez podziału na kategorie wiekowej. Gratulacje!

(wpis opracowałem na podstawie materiałów zawodniczki w mediach społecznościowych oraz materiałów Urzędu Miasta Rumi)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *