Strajk nauczycieli w Rumi. Oświadczenie miasta.

strajk nauczycieli Rumia
Reklama
Reklama

Poniżej prezentuję oficjalne oświadczenie miasta dotyczące ogólnopolskiego protestu nauczycieli, opublikowane na stronie internetowej 5 kwietnia 2019 roku.

Reklama
Reklama

„Na poniedziałek (8 kwietnia) planowane jest rozpoczęcie ogólnopolskiego protestu w placówkach oświatowych. Z referendum strajkowego wynika, że wezmą w nim udział również rumscy nauczyciele. W związku z powyższym gmina powołała specjalny zespół kryzysowy, którego zadaniem jest złagodzenie negatywnych skutków protestu dla dzieci, rodziców oraz opiekunów.

Do zadań powołanego zespołu należy m.in. wsparcie dla dyrektorów szkół w organizacji zajęć opiekuńczo-wychowawczych, działania informacyjne skierowane do rodziców oraz uczniów, a także bieżące monitorowanie sytuacji.

Organizatorem strajku jest Związek Nauczycielstwa Polskiego. Sytuacja jest dynamiczna, ponieważ wciąż toczą się negocjacje pomiędzy przedstawicielami ZNP oraz rządu. Nie wiadomo do kiedy potrwa strajk. Nie jest też znana liczba nauczycieli, którzy wezmą udział w proteście. Strajkować mogą nie tylko pedagodzy, ale też pracownicy administracji oraz obsługi (kuchnia, stołówka, szatnia), co może spowodować, że posiłki nie będą wydawane.

W proteście nie mogą uczestniczyć dyrektorzy placówek, którzy postarają się zapewnić opiekę przybyłym dzieciom. Ze względu na strajk nie będzie jednak możliwe przeprowadzenie normalnych zajęć lekcyjnych. Mając na uwadze dobro dzieci, prosimy o rozważenie zapewnienia im opieki we własnym zakresie.

O wszelkich zmianach będziemy na bieżąco informować. Więcej szczegółowych informacji można uzyskać w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu (tel. 58 679 65 18). „

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *