Tajemnicze światełko przy ulicy Sabata w Rumi

Reklama Reklama

Jakiś czas temu w okolicy ul. Sabata w Rumi zostało zainstalowane nowe światło. Światło, które pali się raz na zielono, a czasem na pomarańczowo. Urządzenie szybko zdążyło wzbudzić zainteresowanie mieszkańców, którzy pytają teraz do czego służy.

„Migacz” został zainstalowany na słupie z kamerą przed skrzyżowaniem ulic Batorego, Młyńskiej, Sabata i Kamiennej (okolice sklepu Kami). Można go zobaczyć po prawej stronie, przed skrętem w ulicę Młyńską.

Według niektórych komentarzy mieszkańców, urządzenie mierzy natężenie ruchu w tym miejscu. Jest to jednak nieprawda. Urządzenie nie ma nic wspólnego z ruchem drogowym.

Mała skrzyneczka, o której mowa, to czujnik jakości powietrza. Światło zielone świadczy o małym stężeniu szkodliwych pyłów, a pomarańczowe – o jego wzroście.

Czujnik jakości powietrza przy ul. Sabata w Rumi (fot. Romuald Król Przedmieścia / zdjęcie czytelnika)

W sprawie czujnika zapytałem Urząd Miasta Rumi. Ze względu na pojedyncze sygnały świadczące o tym, że urządzenie może budzić u kierowców czy pieszych pewne zakłopotanie bądź wątpliwości, pracownicy urzędu przyjrzą się tej sprawie i (ewentualnie) rozważą zmianę lokalizacji czujnika.

Dajcie znać w komentarzach, czy jest to konieczne.

Pozostałe mierniki zlokalizowane są przy ulicach: Sobieskiego,Kujawskiej, Kościelnej oraz Różanej. Więcej o czytnikach i jakości powietrza w Rumi możecie przeczytać we wpisie: Jaka jest jakość powietrza w Rumi? Czy w Rumi jest czyste powietrze?.

Reklama Reklama
Przykładowy odczyt z czytnika jakości powietrza przy ul. Sabata w Rumi (zrzut ekranu)

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Więcej tematów, o których poruszenie proszą mnie czytelnicy i o których mówi się Rumi znajdziecie w dziale: “Problemy mieszkańców”. Swoje propozycje możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: kontakt@tymczasemwrumi.pl.

Reklama Reklama

Dodaj komentarz