Koncert świąteczno-noworoczny w Rumi (2023)

rumskie spotkania muzyczne marek gerwatowski
Reklama
Reklama

Piękny, poruszający, pełen emocji wieczór – taki był niedzielny Koncert Świąteczno-Noworoczny w Rumi. Kościół został wypełniony po brzegi, a koncert zachwycił publiczność, co można było dostrzec po niezwykle żywym aplauzie po każdym zakończonym utworze przez artystów. Na koniec wydarzenia wykonawcy nagrodzeni zostali owacjami na stojąco i bisowali. 

Koncert Świąteczno-Noworoczny w Rumi

Podczas Koncertu Świąteczno-Noworoczny w Rumi zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy m.in. „Bóg się rodzi” czy „Lulajże Jezuniu”, utwory świąteczne m.in. „Feliz Navidad”,  muzyka operowa  m.in. aria Kalafa  „Nessun dorma” z opery G.Pucciniego „Turandot”, słynne kuplety Torreadora „Votre toast” z opery „Carmen” G. Bizeta, przepiękne i najbardziej znane melodie musicalowe z dzieł A.L. Webbera m.in. duet Christine i Upiora z musicalu „Upiór  w operze” czy song Grizabelli „Memory” z musicalu „Koty” , „Miss Saigon” C.M. Schonberga song „Why God Why” czy „To świt, to zmrok” z musicalu „Skrzypek na dachu” J. Bocka. 

Reklama
Reklama
Na zdjęciu: Paulina Janczak, Dominik Sutowicz, Maria Domżał, Marek Gerwatowski (fot. MMK Fotografia)

Podczas koncertu wystąpili znakomici artyści scen operowych i musicalowych, współpracujący m.in. Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie, Warszawską Operą Kameralną, Operą Bałtycką w Gdańsku czy Operą Krakowską w Krakowie,  Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Nowym w Poznaniu, Teatrem Rampa w Warszawie, czy Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie. Na scenie zobaczyliśmy i usłyszeliśmy m.in. Marię Domżał, Dominika Sutowicza, Janusza Żaka, Paulinę Janczak, Martę Burdynowicz, Marcina Januszkiewicz a także instrumentalistów: Dawida Głowackiego, Krzysztofa Słomkowskiego czy Tomasza Skrętkowskiego. Swoimi fantastycznymi wykonaniami wręcz oczarowali zgromadzoną publiczność.

Warto było zwrócić uwagę na artystów, którzy są powiązani z powiatem wejherowskim: laureatów Fryderyka Annę Rocławską-Musiałczyk (fortepian) i Tomasza Chyłę (skrzypce), chór dziecięcy Ergo Cantemus ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Rumi, Scholę parafialną Ichtis, chór ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Wejherowie oraz (występujący gościennie) Żeński Chór Kameralny przy I Liceum Ogólnokształcącym w Kościerzynie. 

Za pulpitem dyrygenckim stanęli: Aleksandra Janus i Tomasz Chyła. 

Na zdjęciu: Marcin Januszkiewicz, Marta Burdynowicz, Janusz Żak (fot. MMK Fotografia)

Rumskie Spotkania Muzyczne

Koncerty Świąteczno-Noworoczne w Rumi stały się już coroczną tradycją, w dużej mierze dzięki ich pomysłodawcy i organizatorowi, Markowi Gerwatowskiemu. Tenor Opery Krakowskiej tego wieczoru wcielił się w podwójną rolę: artysty i prowadzącego.

Rumskie Spotkania Muzyczne istnieją po to, aby przede wszystkim dać ludziom uśmiech, wzruszenie i chwilę wytchnienia od codzienności. Do udziału w koncercie zaprosiłem artystów, których bardzo cenię m.in. za ich talent i wrażliwość. Po niedzielnym koncercie panująca atmosfera podczas wydarzenia bardzo ich uskrzydliła – opowiada reżyser wydarzenia. – Mi z kolei każdy taki koncert daję siłę na organizację kolejnych wydarzeń i sprawia ogromną radość. Uwielbiam spotykać się z artystami i publicznością. Jestem szczęśliwy, że ponownie zawitałem do mojego rodzinnego i każdy powrót tutaj jest dla mnie czymś wyjątkowym -przyznaje Gerwatowski.

Organizatorami koncertu były Rumskie Spotkania Muzyczne, Powiat Wejherowski, Fundacja dla Was. Wydarzenie zostało objęte patronatem Starosty Powiatu Wejherowskiego, Gabrieli Lisius. 

Wydarzenia i imprezy w Rumi

W kategorii “Imprezy, kultura i rozrywka” dowiecie się na temat tego, gdzie w Rumi warto spędzać wolny czas. Jeśli chcesz zareklamować swoje wydarzenie, zapraszam do działu: KONTAKT.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów prasowych / zdjęcie tytułowe: Marek Korneluk)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

1 Comment

  1. DSQ

    Nie bardzo rozumiem sytuację. Dyrektor artystyczny jeszcze niedawno zachęcał do strajków, które atakowały Kościoły, a teraz na luzie w nich śpiewa? Trochę obrzydliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *