Teatr Telewizji za darmo w Rumi. Obejrzyj pierwszą transmisję!

pierwsza lepsza teatr telewizji rumia spektakl kultura mdk rumia transmisja na zywo gdzie obejrzec
Reklama
Reklama

Miejski Dom Kultury w Rumi odlicza dni do premiery online komedii Aleksandra Fredry „Pierwsza lepsza” w wykonaniu Zawodowego Teatru MDK. Spektakl zostanie zaprezentowany 27 czerwca o godzinie 18:00 w formie teatru telewizji. Spektakl będzie dostępny przez 48 godzin.– Zawodowy Teatr MDK Rumia działa zaledwie od 5 lat. Możliwość nagarnia teatru telewizji jest dla artystów nową formą, spotkaniem się z zupełnie innym rodzajem sztuki scenicznej. Taka możliwość cieszy. Gorąco zachęcamy do oglądania, ponieważ spektakle zrealizowane „pod kamerę” nabierają innego charakteru – podkreśla Agnieszka Skawińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi.

Reklama
Reklama
pierwsza lepsza teatr telewizji rumia spektakl kultura mdk rumia transmisja na zywo gdzie obejrzec

Komedia Aleksandra Fredry pt. „Pierwsza lepsza, czyli komedia w jednym akcie wierszem”, w reżyserii Elżbiety Mrozińskiej

  • Obsada: Angelika Weichbrodt, Agnieszka Skawińska, Piotr Lewicki oraz Michał Cyran
  • Charakteryzacja: Berenika Pałkowska
  • Realizacja: RAT FILM
  • Koordynacja, tłumaczenie j. angielski: Agnieszka Zawadzińska
  • Tłumaczenie na j. migowy: Anna Borycka

Opis fabuły:

Bohater komedii „Pierwsza lepsza”, Alfred, człowiek w świecie bywały, pragnie się ożenić. Roztkliwia się nad przymiotami pięknej Julii, z którą jest po słowie, ale wciąż nie jest pewien, czy rzeczywiście powinien ją poślubić – wszak Julia jest wdową i może nadal myśli o nieżyjącym pierwszym mężu. Postanawia zdać się na los i ożenić z pierwszą lepszą panną, którą spotka w miejskim ogrodzie. Dwie pierwsze napotkane dziewczęta, młode i ładne, nie kwapią się do zamęścia. Za to trzecia ma na to ogromną ochotę. Pech chce, że jest to potworny babsztyl, budzący przerażenie i zgrozę. Alfred szuka pomocy i rady u zaprzyjaźnionego Zdzisława, lecz przyjaciel, o dziwo, namawia go do żeniaczki, zgodnie z obietnicą złożoną losowi. Czyni to ze spokojnym sumieniem, bo zna pewien sekret Julii. Niewiasta inteligentna i sprytna, która z ujmującą wyrozumiałością odnosiła się do rozterek narzeczonego, postanowiła bowiem ze swej strony trochę dopomóc Opatrzności… „Pierwsza lepsza” Aleksandra Fredry to klasyka komedii. Dowcipny i inteligentny tekst oraz wyraziste postacie zapewnią niezapomniane wrażenia i świetną zabawę.

TRANSMISJA:

27.06.2020, godz. 18:00.

Transmisja odbędzie się na kanale YouTube Miejskiego Domu Kultury w Rumi. Spektakl będzie dostępny będzie dla widzów przez 48 godzin.

Premiery online kolejnych trzech spektakli będą się odbywać raz w miesiącu, aż do września.

(wpis na podstawie informacji prasowej organizatora)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *