Tysiące pluszaków pofruną w powietrze

Akcja "Podaruj Pluszaka dla Dzieciaka i Zwierzaka” w Gdyni
Akcja "Podaruj Pluszaka dla Dzieciaka i Zwierzaka” w Gdyni, fot. Fot. Wojciech Szymański/Arka Gdynia
Reklama
Reklama

28 kwietnia o godzinie 12:40 na Stadionie Miejskim w Gdyni odbędzie się mecz 30. kolejki Fortuna 1 ligi pomiędzy Arką Gdynia, a Resovią Rzeszów. W przerwie meczu zaplanowana została akcja charytatywna, która będzie polegała na wyrzucie maskotek (pluszaków) na murawę boiska.

Rzucone pluszaki w przerwie meczu zostaną zebrane z murawy i trafią do następujących ośrodków:

Reklama
Reklama

Sklep Charytatywny ”Dobry Uczynek” Rumia, Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie, Szpital Morski im. PCK w Gdyni, Szpital im. M.Kopernika, Gdańsk, Polski Czerwony Krzyż Gdynia, OTOZ Animals – Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Tczewie, MOPS Gdynia, MOPS Wejherowo, MOPS Gdańsk, MOPS Puck, , Sklep Charytatywny ”Z Głębokiej Szuflady” Gdynia, Sklep Charytatywny ” Burasek” Gdynia, Sklep Charytatywny ”LukLuk” Sopot, Sklep Charytatywny ”Szafa Serc” Tczew CARITAS, Fundacja Cudów Szafa Gdańsk, Fundacja Wilcze Sioło Osiek, Fundacja Przytulny Domek Gdynia, Fundacja Mam Marzenie Gdańsk.

Ośrodki będą mogły wręczyć pluszaki swoim podopiecznym lub przeznaczyć je na licytacje.

Ze względu na punkty zbytu takie jak szpitale, organizatorzy zbiórki proszą o zabranie nowych, nieużywanych pluszaków – tylko w dobrym albo w bardzo dobrym stanie.

Ważne informacje od organizatorów:

Pluszaki należy zabezpieczyć przed wyrzutem na murawę boiska (włożyć w worek foliowy, zawiązać worek). W razie deszczu pomoże to w przekazaniu pluszaka w dobrym stanie. Prosimy o przyniesienie pluszaków bez widocznych śladów użytkowania. Maskotki z widocznymi śladami używania trafią do schronisk zwierzęcych i tam będą służyły zwierzakom jako zabawki.

Pluszaki będzie można również zostawić w Punktach Kibica / Sklepach Kibica:

  • Oficjalny Sklep Arka Gdynia Ul. Olimpijska 5, Gdynia.
  • SKGA – Ul. Śląska 34, Gdynia.
  • Arka gadżdety, bilety – Ul. Kcyńska 9a, Gdynia.
  • Star-Tom Ul. Unruga 39, Gdynia.
  • Arkowiec Wejherowo Ul. Pucka 25, Wejherowo.
  • Żłobek ” Królestwo Maciusia” ul. Biała 19 i ul. Bosmańska 48/2

oraz wysłać na podany adres paczkomatu: smokmarcin@gmail.com, telefon 506366626, paczkomat GDY30M (Koperkowa 2, Gdynia).

Wsparcie medialne: Zółto-Niebieski Pokój by Marek Ziemian

Akcje można także wesprzeć finansowo przez portal zrzutka.pl. Zebrane środki na zrzutkcę pomogą w dostarczeniu i przewiezieniu pluszaków do ośrodków. Reszta zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na karmę dla zwierząt. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/724y5m

Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *