Urodzinowy koncert Stacji Kultura w Rumi. W tym roku nietypowa forma!

Urodzinowy koncert Stacji Kultura w Rumi. W tym roku nietypowa forma!
Reklama
Reklama

Stacja Kultura w Rumi zaprasza we wrześniu na nietypowy koncert urodzinowy. Szczegóły poniżej.Z racji obostrzeń sanitarnych Stacja Kultura w Rumi nie może zaprosić swoich czytelników (jak co roku) do przestrzeni wypożyczalni. W zamian, proponuje…wysłuchanie koncertu wprost ze swoich okien!

Reklama
Reklama

Koncert „Na dwie strony świata”

Recital „Na dwie strony świata” zagra saksofonistka Paulina Strzegowska, która ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie saksofonu. Od wielu lat związana jest z Trójmiastem. Brała czynny udział w licznych projektach muzycznych m.in tworząc jeden z pierwszych w Polsce duetów wokalno – saksofonowych o nazwie „Golden Girls” grających muzykę klubową.

Artystka współpracowała m.in z Dj-em Adamusem z którym zagrała podczas „Zakończenia Lata z Radiem” w Pile. Grała w zespole muzyki reggae, występowała z pianistami i gitarzystami jazzowymi – jest otwarta na różne gatunki muzyczne oraz współpracę z innymi muzykami. Doskonale czuje się w klimatach jazzowych, bluesowych, soulowych, klubowych oraz pop. Wykonuje covery znanych utworów we własnych aranżacjach. Jest wszechstronną saksofonistką grająca zarówno na saksofonie altowym, sopranowym jak i tenorowym.

Swój warsztat instrumentalny doskonaliła podczas licznych warsztatów muzycznych i lekcji u wybitnych muzyków takich jak Piotr Baron, Emil Kowalski, Wojciech Mrozek, Zbigniew Namysłowski czy Maciej Sikała.

Urodziny Stacji Kultura w Rumi

Koncert odbędzie się 11 września, o godzinie 17:00, w oknach na pierwszym piętrze Stacji Kultura. Będzie podzielony na dwie części: pierwsza będzie słyszalna od strony peronów dworcowych, druga – po krótkiej przerwie- od strony przystanków autobusowych. Wstęp wolny!


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *