Rumia jak Sopot? Dowiedz się dlaczego! :)

spotkanie z historia rumi historia rumi rumia jak sopot
Reklama
Reklama

Rumia jak Sopot? O uzdrowiskowym epizodzie Zagórza i Szmelty dowiecie się na najbliższym Spotkaniu z historią Rumi.Był czas, kiedy do południowych dzielnic naszego miasta przyjeżdżali kuracjusze z całej Europy. Na przełomie XIX i XX wieku Zagórze wraz ze Szmeltą przekształciły się w popularne uzdrowisko. Pełnomocnik burmistrza Rumi ds. historii miasta Dariusz Rybacki zaprasza na spotkanie z historią Rumi, tym razem w formule online. Opowie na nim między innymi o:

Reklama
Reklama
  • kurortowej przeszłości naszego miasta,
  • miejscowych hotelach, gospodach i ośrodkach,
  • wzmiankach w prasie i przewodnikach.

Spotkanie z historią Rumi – transmisja online

Rumia jak Sopot? O uzdrowiskowym epizodzie Zagórza i Szmelty. Spotkanie z historią Rumi ONLINE. Poniedziałek, 14 września 2020 r., godz. 18:00-19:30. Kliknij, aby przejść do transmisji i wydarzenia na Facebooku.

Historia Rumi

Na temat przeszłości Rumi, jej powstania, najważniejszych wydarzeń, miejsc czy osób dowiecie się z kategorii Historia Rumi. Publikuje w niej stare fotografie Rumi, materiały wideo z dawnych lat czy porównania “kiedyś i dziś”.  W swoich artykułach opisuje także pewne charakterystyczne zjawiska, które zachodziły w Rumi na przestrzeni ostatnich 30 lat.

W kategorii “Historia Rumi” znajdziesz także wszystkie dotychczas opublikowane odcinki serialu dokumentalnego “Śladami Dawnej Rumi”.


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *